• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"На грані фолу": Арестович вирішив шантажувати Захід "розворотом" на Схід

Якщо країни Заходу будуть налагоджувати відносини з Росією за рахунок інтересів України, то офіційний Київ змінить геополітичні пріоритети на Схід

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник глави Офісу президента, спікер української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

"Страх деяких осіб на Заході перед Китаєм настільки великий, що вони хочуть перетягнути Російську Федерацію на сторону Заходу, навіть ціною навʼязування Україні російського варіанту вирішення російсько-українського конфлікту… І дуже багато сил на Заході вважають, що це невелика ціна: пожертвувати українськими інтересами. Не до кінця, звичайно, давши якісь компенсації, давши якісь гарантії, але поділити сфери впливу на Україну між Євросоюзом і Росією", — підкреслив він.

Арестович доповнив, що також є частина еліт в ЄС, США і в цілому в світі, яка займає українську сторону, зокрема, виступають проти "Північного потоку-2", проти навʼязування Україні російського варіанту виконання Мінських угод, зокрема, Великобританія і Туреччина.

"Дзвінок президента був лідеру Китаю — це ще одна вісь, з якої ми можемо збалансувати наші відносини. Намічається велике азіатське турне президента", — зазначив він.

На його думку, якщо проросійські настрої в Європі і на Заході будуть посилюватися з акцентом на здачу українських інтересів, то Україні нічого не залишиться, як переглянути свій геополітичний вектор.

"І загальний меседж такий, як мені здається, — якщо Захід захоче подружитися з Росією ціною здачі українських інтересів або значної їх частки, то ми розвернемося на Схід, і так перебалансуємо нашу позицію. Тому в міжнародній політиці Україна перебуває на межі фолу", — акцентував спікер української делегації в ТКГ.

Арестович уточнив, що в "розвороті на Схід" він має на увазі вибудовування системи відносин з Китаєм, Вʼєтнамом, Туреччиною, ОАЕ, Катаром і ін.

"Які мають і фінансовий, і політичний ресурс для того, щоб не дати Україні десубʼєктизувати, тобто, позбавити її історичної долі, субʼєктності, як хочеться багатьом на Заході", — сказав Арестович, зазначивши, що президент Володимир Зеленський "бореться за субʼєктність України".

Як повідомляла "ДС", 13 липня президент Володимир Зеленський вперше поспілкувався з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і обговорив стратегічне партнерство двох країн.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua