• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

На Кремль працює близько 7 тисяч "офісних" агентів, — Баканов

В Україні на сьогоднішній день діє близько 7 тисяч російських агентів, які є "офісними співробітниками" і ведуть розвідувально-підривну діяльність

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Служби безпеки України Іван Баканов під час виступу на форумі "Україна 30. Безпека країни", передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Не секрет, що сьогоднішня Росія по своїй суті є державою-спецслужбою, і будь-який напрям зовнішньої політики Російської Федерації — це не класична дипломатія, а ряд спеціальних операцій. Лише по Україні з території Росії працює близько 7 тисяч співробітників, і це — лише "офісні працівники". Вдумайтесь у цю цифру. Сім тисяч людей щодня приходять на роботу, аби займатись розвідувально-підривною діяльністю проти України", — сказав Баканов.

За його словами, російські спецслужби визначають для себе пріоритети за всяку ціну перешкоджати зміцненню національної безпеки України.

"Наприклад через зрив міждержавних домовленостей щодо підтримки України, щодо надання допомоги Україні, провокувати масові акції протесту та заворушення, розширювати старі та формувати нові агентурні мережі, проводити інформаційні спецоперації, забезпечити ресурсами т.зв. ДНР та ЛНР та підтримати збройний конфлікт", — пояснив глава СБУ.

Він додав, що росіяни приділяють серйозну увагу як точковим диверсіям і терактам, так і загальный дестабілізації ситуації в нашій країні. Для цього створюються і фінансуються окремі проросійські проекти, що працюють на шкоду Україні майже 24/7.

Як повідомляла "ДС", Іван Баканов також заявив, що бойовий і чисельний склад ударного угруповання військ РФ на кордоні з Україною на сьогодні становить близько 100 тисяч осіб.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua