• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

На Луганщині співробітників ДСНС віддали під суд за гасіння пожеж "на папері"

Луганська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо шести співробітників ГУ ДСНС в Луганській області за фактами службового підроблення. Йдеться про фальсифікацію документів під час масштабних пожеж в регіоні

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу генерального прокурора, передає "ДС".

У справі проходять начальник одного з відділів ГУ ДСНС Луганщини за фактом підбурювання до вчинення службового підроблення за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України) та п'ять співробітників підлеглих територіальних підрозділів — за фактом службового підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).

Розслідуванням встановлено, що інспектори за вказівкою начальника структурного підрозділу ДСНС Луганщини підробляли акти про пожежі, які сталися на початку липня 2020 року на території дачного кооперативу «Озеро Вовче» в Новоайдарському районі, з метою створення видимості ефективної їх ліквідації для правоохоронних органів, органів державної влади і місцевого самоврядування, засобів масової інформації та суспільства.

В офіційні документи чиновники вносили неправдиву інформацію про виїзд на охоплену вогнем територію і ліквідацію пожеж силами і засобами пожежно-рятувальних загонів. Однак, слідство встановило, що такі заходи не здійснювалися, а співробітники ГСЧС навмисне фальсифікували 46 актів про пожежі для спотворення статистичних показників.

На території дачного кооперативу «Озеро Вовче» в результаті масштабних пожеж загинули три людини, знищені житлові будинки, господарські будівлі та інше майно.

Як писала "ДС", 9 жовтня 2020 року всі пожежі в природних екосистемах на території Луганської області були ліквідовані. За даними рятувальників, під час гасіння пожеж, що спалахнули на Луганщині 30 вересня та 1 жовтня, знайшли тіла 11 людей. Постраждало 19 осіб, в тому числі три співробітники ДСНС.

22 жовтня ГБР початоло досудове розслідування за фактами можливої службової недбалості з боку керівництва ГУ ДСНС в Луганській області.

У листопаді 2020 року слідчі ГБР провели обшуки у посадових осіб ДСНС і встановили нові причини масштабних пожеж, які сталися на території Луганської області в липні і вересні-жовтні 2020 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua