• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

На окупованому Донбасі створюють гетто, — Кравчук

Незаконні збройні формування блокують роботу контрольних пунктів вʼїзду-виїзду (КПВВ) на сході України для того, щоб жителі окупованих територій якомога менше контактували з підконтрольними, адже так людей простіше тримати в омані

Леонід Кравчук
Леонід Кравчук
Реклама на dsnews.ua

Про це глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук сказав у програмі телеканалу "Дім", передає "ДС".

За його словами, Україна пішла практично на всі умови представників ОРДЛО, щоб КПВВ у Щасті і Золотому почали функціонувати. Зокрема, українська сторона погодилася надавати автобуси і вирішувати інші питання, але пункти пропуску так і не було відкрито.

"Я весь час думаю: а чому? Ви знаєте, я дійшов висновку, що вони не хочуть, щоб ці люди приїжджали в Україну і бачили, як у нас справи. Їм простіше тримати людей в омані. Вони ж нещадно брешуть людям. Вони створюють там умови гетто", — зазначив глава української делегації в ТКГ.

На думку Кравчука, тактика окупаційних адміністрацій полягає в тому, щоб звести до мінімуму контакти жителів ОРДЛО з підконтрольними Україні територіями.

"Ми не кажемо, що у нас все добре. Але ми відкриті до того, щоб люди бачили, що ми рухаємося до кращого, а не до гіршого. Це найголовніше. Представникам ОРДЛО треба зберегти закритість, щоб ніхто нічого не бачив. Можливо, це одна з причин. Але усі причини мені важко назвати. Там є внутрішні проблеми. Є позиція Кремля, яка не відповідає стратегічним інтересам України. Все це разом узяте і створює такі складнощі, з якими ми стикаємося", — додав він.

Нагадаємо, раніше глава української делегації в Тристоронньій контактній групі Леонід Кравчук озвучив ідею про введення посади радника зі звʼязків з представниками ОРДЛО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua