• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

На пост глави НБУ залишилося два претенденти, - джерела

Реклама на dsnews.ua
В даний час на посаду голови Національного банку України розглядаються дві кандидатури - глава Ради НБУ Богдан Данилишин та голова правління "Укргазбанку" Кирило Шевченко

Про це повідомили інформовані джерела "ДС".

За словами джерела, раніше також розглядали кандидатуру Володимира Лавренчука, який вже значився серед основних претендентів на посаду глави НБУ в 2017-му, проте потім ця кандидатура нібито відпала.

Богдану Данилишину 55 років, і в даний час він очолює Раду Нацбанку. Данилишин отримав диплом економіста Тернопільського державного педінституту, згодом закінчив аспірантуру. В 32 роки став одним з наймолодших докторів наук, у 38 - отримав звання професора. У другому уряді Юлії Тимошенко був міністром економіки.

Згодом тоді влада Віктора Януковича почала відносно нього репресії. У 2010-му ГПУ оголосила Данилишина в розшук, а екс-міністр попросив політичного притулку в Чехії. У 2012 році справу закрили за відсутністю складу злочину. У 2014-му Данилишин повернувся в Україну.

Кирилу Шевченка 47 років, свій трудовий шлях починав як ремонтник у шахті на Луганщині. Потім отримав диплом економіста Харківського державного економічного університету. Перша посада за фахом - в. о. начальника сектору залучення кредитних ресурсів "Українського кредитного банку".
Згодом став першим заступником голови правління банку "Фінанси і кредит". Очолював Державну іпотечну установу, був радником Юлії Тимошенко як прем'єра.

    Реклама на dsnews.ua