• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

На "Рамштайні" запустили нову коаліцію для України

Під час засідання Контактної групи з питань оборони України ("формат Рамштайн") дали старт так званій ІТ-коаліції, в якій братимуть участь 20 держав

Міністерство оборони України
Реклама на dsnews.ua

Ініціаторами коаліції виступили Україна, Естонія та Люксембург, передає "ДС" з посиланням на Міністерство оборони.

"Завданням ІТ-коаліції є забезпечення захищеної та стійкої ІТ-інфраструктури для Міністерства оборони України та Сил оборони, яка дозволить Україні бути більш ефективною на полі бою. Ми вдячні Естонії та Люксембургу за їхнє лідерство у просуванні цієї ініціативи. Я також хотів би подякувати Бельгії, Данії, Литві та Латвії за те, що вони приєдналися до наших зусиль, а також міністру оборони Люксембургу за оголошення першого внеску в ІТ-коаліцію", – сказав міністр оборони України Рустем Умєров.

Про намір започаткувати цю ініціативу вперше було оголошено під час засідання UDCG 15 червня. ІТ-коаліція — це спеціальна група країн-донорів на чолі з Естонією та Люксембургом у рамках Контактної групи з питань оборони України, яка зосереджена на наданні підтримки Силам оборони України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.

Ключовим результатом ІТ-коаліції є створення єдиної цифрової екосистеми бойового управління та управління оборонними ресурсами для Сил оборони, яка забезпечуватиме кращу координацію та більш ефективне застосування Сил оборони та використання спроможностей, наданих країнами-партнерами.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua