• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

На розмінування окупованих територій може піти багато років, — МВС

Для того, щоб повернутись до повноцінного життя звільнені території необхідно розмінувати, проте на це може піти багато років

Реклама на dsnews.ua

Про це інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник голови МВС Євген Єнін, передає "ДС".

За його словами, ще до початку військового вторгнення РФ Україна посідала п'яте місце у світі за кількістю жертв, унаслідок підриву протипіхотних мін та інших боєприпасів, які одразу не здетонували. Після 2014 року Україна також входила до трійки "лідерів" за кількістю інцидентів за участю протипіхотних мін — це результат воєнних дій на Донбасі.

Єнін повідомив, що з квітня 2014 до кінця 2021 року внаслідок підривів на мінах в Україні загинули та отримали поранення понад 1 000 людей. На сьогодні інтенсивність, з якою російські військові "засівають" територію України всілякими вибухонебезпечними предметами, значно перевищує те, що відбувалося у збройних конфліктах у європейських регіонах у 1990-2000 роках.

"Тому взагалі питання повноцінного безпечного повернення ніхто не може гарантувати. Це буде небезпечно ще довгі роки. Але ми докладаємо максимальних зусиль, щоб мінімізувати ризики", — зазначив Єнін.

Заступник голови МВС додав, що на допомогу Україні приходять західні фахівці, а також нові технології, за допомогою яких самі українці можуть допомогти у розмінуванні територій. Для цього було створено програму для мобільних телефонів під назвою "Розмінування України".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua