• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

На саміті Україна-ЄС підпишуть угоду про "відкрите небо", - Європейська правда

На саміті Україна-ЄС, який відбудеться в Києві у вівторок, 12 жовтня, підпишуть угоду про відкрите небо

На саміті Україна-ЄС  підпишуть угоду про "відкрите небо"
На саміті Україна-ЄС підпишуть угоду про "відкрите небо"
Реклама на dsnews.ua

Про це, на умовах анонімності, повідомив високопоставлений чиновник ЄС, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

За його словами, серед трьох угод, які планують підписати у Києві, буде Угода про спільний авіаційний простір, парафована ще у 2013 році.

"Одним з наслідків може бути вхід до України нових лоукост-авіаліній та підвищення туристичної привабливості України. Саме це ми бачили у інших країнах, які підписали подібну угоду, зокрема, у Грузії", — зазначив європосадовець.

Нагадаємо, угода має на меті урівняти у деяких правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами, полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами, та як наслідок – має зменшити ціни на квитки.

Зокрема, на саміті планується підписання ще 2 угод: про приєднання України до програми досліджень та інновацій Horizon Europe та програми "Креативна Європа".

Крім того, на завтрашньому саміті планується обговорити спільну боротьбу з пандемією коронавірусу, ситуацію в Криму і на Донбасі, енергетичну безпеку України, перегляд Угоди про асоціацію та ряд інших тем.

Як писала "ДС", уряд погодив проєкт розпорядження глави держави Володимира Зеленського, який дасть можливість Україні укласти угоду з Євросоюзом щодо участі в європейській програмі "Горизонт Європа".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua