• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

На Житомирщині 17 дітей захворіли на гепатит А, — Моз

Реклама на dsnews.ua
У Житомирської області 17 дітей захворіли на гепатит А

Про це, як повідомляє "ДС"в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив директор обласного Лабораторного центру Моз України Зіновій Парамонов.

"Протягом 2014-2016 років в країні практично не проводилися перевірки стану дітей. Як результат - маємо два вогнища гепатиту, виявленого у жовтні в області. Це с. Кмитів, інтернат, 17 діток захворіло, і с. Горохів Черняховського ліцею. При перевірці цих закладів співробітниками Лабораторного центру виявлено масу недоліків щодо дотримання санітарного режиму. Як результат - діти сьогодні знаходяться на лікуванні", - зазначив він.

За словами Парамонова, стан дітей не важке.

Довідка

Гепатит А (хвороба Боткіна) - це гостре ураження печінки, викликане вірусом гепатиту А. Вважається найбільш сприятливою формою гепатиту, так як не може приймати хронічний перебіг.

Джерело зараження вірусом - людина, хвора на гепатит А. Він виділяє вірус з фекаліями, після чого той - з водою або їжею - потрапляє в організм інших людей. Лікарі називають такий механізм зараження фекально-оральним. Найчастіше на гепатит А заболеваютдети, які заражаються вірусом через брудні руки. Саме тому цю форму гепатиту називають "хворобою немитих рук".

Поширення інфекції пов'язано з поганими санітарними умовами і скупченістю населення.

    Реклама на dsnews.ua