• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нацполіція отримала десять пересувних криміналістичних лабораторій від ЄС (ФОТО, ВІДЕО)

У Києві у четвер, 16 грудня, відбулася передача Національній поліції десяти пересувних криміналістичних лабораторій з боку міжнародних партнерів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Управління комунікації Національної поліції України, передає "ДС".

"Спеціальні пересувні лабораторії для експертів-криміналістів були придбані у межах комплексу заходів підтримки України з боку Європейського Союзу, зокрема, програми "ПРАВО-Поліція", за підтримки Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) та Консультативної місії ЄС в Україні", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці мобільні лабораторії отримали експерти-криміналісти 9 областей України — Київської, Одеської, Львівської, Кіровоградської, Вінницької, Хмельницької, Полтавської та Чернівецької.

Уточнюється, що одна з таких лабораторій буде передана Національній академії внутрішніх справ для практичного навчання майбутніх експертів-криміналістів методик огляду місця події та збирання речових доказів.

Зі свого боку заступник міністра внутрішніх справ Мері Акопян поінформувала, що пересувні криміналістичні лабораторії — це та сучасна техніка, яка допоможе швидше, оперативніше і якісніше збирати докази на місці скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів.

За її словами, головною ціллю МВС і Нацполіції є забезпечення верховенства права в Україні і забезпечення прав людини.

"А для цього нам потрібна сучасна техніка, висока кваліфікація наших офіцерів. Ми вдячні нашим партнерам, які продовжують послідовно підтримувати Міністерство внутрішніх справ і Національну поліцію. Представництво Європейського союзу, Консультативна місія Європейського союзу, Управління впровадження проектів ООН в Україні – це наші партнери, які добре розуміють, що саме нам потрібно для покращення рівня служби Національної поліції", — сказала вона.

Заступник глави МВС висловила міжнародним партнерам вдячність за таку послідовну підтримку.

У свою чергу заступник голови Нацполіції Максим Цуцкірідзе підкреслив, що в Україні щороку вчиняється 1 млн 800 тис. кримінальних правопорушень, і що кожен 5-й злочин — вчинений в умовах неочевидності, тобто особа, яка його скоювала, приховувала свої наміри.

Уточнюється, що для розкриття, документування таких злочинів потрібні спеціальні знання і сучасна європейська техніка.

Цуцкірідзе сказав, що ці мобільні криміналістичні пересувні лабораторії, які отримала Нацполіція, оснащені найвищими і найсучаснішими витратними матеріалами, зокрема — балістичною, біологічною, трасологічною та одорологічною валізами.

А заступник голови Консультативної місії ЄС в Україні Фредрік Весслау поінформував, що більше 95 % всіх оглядів місць скоєння злочинів відпрацьовуються відділами криміналістичного забезпечення.

"Для того, щоб виконувати роботу якісно, фахівці мають мати добре обладнання та професійні знання. Ми вітаємо позитивні зміни в відомстві та продовжимо й надалі підтримувати як Національну поліцію, так і Міністерство внутрішніх справ", — сказав заступник голови Консультативної місії ЄС в Україні.

Також керівник програм регіонального офісу ЮНОПС Марко Вуячич зазначив, що представники ЮНОПС дотримуються думки, що реформа поліції є необхідним компонентом для забезпечення верховенства права в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua