• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Нацрада хоче забрати ліцензію у каналу "Наш" через расизм Мураєва

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оштрафувала телеканал "НАШ" і проситиме суд анулювати ліцензію на мовлення через заяви одіозного проросійського політика Євгена Мураєва, якому цей канал підконтрольний

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Такими є результати позапланових безвиїзних перевірок двох юридичних осіб – ТОВ "Наш 365" (логотип "НАШ") та ТОВ "Наша Прага" (логотип "Максі-ТВ"), передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Перевірки регулятор проводив на звернення ГО "Детектор Медіа" за результатами моніторингу ефіру від 1 і 2 вересня 2021 року. Темою передачі "Важливе", ведучим якої був Максим Назаров, став візит Президента України до США. Гість передачі Євген Мураєв висловлював свої переконання про негативні наслідки приєднання України до Європейського Союзу і НАТО. Він, ігноруючи національні й міжнародні правові вимоги, … вдався до расистських висловлювань та очорнення релігійних переконань", — уточнили в Нацраді.

Наголошується, що у розмові Мураєв використовував лексеми "чорний Париж", "мусульманська Мекка… з хіджабами…, де страшно перебувати" і висловлював інші характеристики населення французької столиці, яке етнічно походить з африканського континенту та мусульманських країн. Це підкреслювало негативне ставлення та зневагу до таких людей. Він також повторював стереотип щодо приналежності мусульман до світового тероризму. Тут можна говорити про "ісламофобію" як прояв ворожого ставлення до осіб за ознакою сповідання ісламу.

Аналіз висловлювань Мураєва дає Нацраді підстави для висновку, що вони є прояви дискримінації і розпалювання ворожнечі. Тут є створення негативного образу окремої раси, релігії, приписування ворожих дій та небезпечних намірів цій групи населення Франції. Регулятор наголошує, що заяви Мураєва підпадають під ч.1 ст.5 закону "Про основи запобігання та протидії дискримінації в Україні".

Перевірка також встановила, що ведучий програми Максим Назаров навіть не спробував збалансувати однобічність висловленої Мураєвим позиції. Назаров не прокоментував її, не поставив уточнюючих питань, не прозвучало навіть реплік. Це свідчить про нехтування стандартами журналістики і вказує на те, що обидва ліцензіати – "НАШ" та "Максі ТВ" – не вжили достатніх заходів щодо припинення правопорушень у прямому ефірі. Більше того, ця програма на другий день транслювалася в записі без жодної редакційної правки, а отже, було проігноровано обов'язок мовників поширювати достовірну, об'єктивну інформацію та не допускати в ефір матеріалів, які можуть розпалювати расовий чи релігійний розбрат.

Як повідомляла "ДС", раніше Євген Мураєв заявив, що 11 лютого Рада національної безпеки та оборони на виїзному засіданні в Харкові може запровадити санкції проти телеканалу "НАШ".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua