• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Нафтогаз" затвердив 126 млн грн на річні премії і заздалегідь просить гроші у Кабміну

Наглядова рада НАК "Нафтогаз" визначила розмір премій за підсумками року для членів правління компанії. Також рада просить компанію затвердити банківські гарантії виплат премій

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в зверненні глави НАК "Нафтогаз" Юрія Вітренка до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

У листі Шмигалю Вітренко розповідає, що наглядова рада НАК "Нафтогаз" позитивно оцінила досягнення членів правління за першу половину 2021 року і визначила їх розмір премій за результатами роботи за рік. Йдеться про Отто Ватерландере, Петера ван Дріла, Сергія Перелому і Ярослава Теклюка.

Згідно з рішенням наглядової ради "Нафтогаз" має затвердити умови банківської гарантії для забезпечення виплати премії за підсумками року, премії за реалізацію цілей в середньострокових проектах і вихідної допомоги.

"Тобто логічно припустити, що наглядова рада може визначити премії за роботу відповідних членів правління у другому півріччі 2021 року, чи за підсумками роботи за 2021 рік", — йдеться в листі.

Загальний розмір премій, підлягає гарантованої виплати, становить 126 млн грн. Разом з сумою потенційної вихідної допомоги "Нафтогаз" має виділити 215 млн грн до оподаткування (173 млн грн — після) для покриття виплат безвідкличною банківською гарантією.

У той же час, у фінплані "Нафтогазу" на 2021 рік таких виплат не передбачено, а премії, за словами Вітренка, не відповідають міжнародним стандартам і практиці, що склалася.

"Голова правління звернувся із відповідним листом до акціонера, у якому проінформував про рішення наглядової ради та висловив застереження. Вони зокрема стосуються того, що наглядовою радою не затверджено положення про винагороди та звітність про бонуси, згідно із яким можуть здійснюватися будь-які виплати", — коментує директор з комунікацій НАК "Нафтогаз" Максим Білявський.

"Викликає подив і той факт, що мова йде про бонуси за 2021 рік, який ще не завершився", — уклав він.

Як повідомляла "ДС", Національне агентство з питань запобігання корупції подало до суду для припинення контракту НАК "Нафтогаз України" з головою правління Юрієм Вітренком.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua