• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

НАЗК вимагає звільнити Вітренка з "Нафтогазу": позов вже в суді

Національне агентство з питань запобігання корупції подало до суду задля припинення контракту між НАК "Нафтогаз України" з головою правління Юрієм Вітренком

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НАПКА, передає "ДС".

НАЗК провело моніторинг і виявило, що підписання контракту з Юрієм Вітренком порушує положення закону "Про запобігання корупції". Адже раніше Вітренко працював на посаді заступника міністра енергетики та в. о. керівника даного відомства, впливаючи одночасно на НАК "Нафтогаз України".

НАЗК розіслало відповідні приписи органам влади і наглядовій раді НАК про необхідність припинення трудового договору між Вітренком і "Нафтогазом". Однак дане порушення не було усунуто і Нацагентство подало до суду.

Також НАЗК відправило листа голові наглядової ради НАК "Нафтогаз" Клер Споттісвуд, в якому роз'яснило, як наглядова рада зобов'язана усунути порушення закону.

Як писала «ДС», 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК "Нафтогаз України" і призначив Юрія Вітренка. Коболєв заявив, що про свою відставку дізнався з повідомлень у ЗМІ. Національна компанія назвала рішення уряду про звільнення Коболєва "юридичної маніпуляцією".

3 травня незалежні члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" в своєму листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля заявили, що призначення Вітренка відбувалося за наявності у останнього ознак конфлікту інтересів.

Глава наглядової ради НАК "Нафтогаз України" Клер Споттісвуд через припис Національної агенції з питань запобігання корупції ініціювала відсторонення голови правління Юрія Вітренка.

У приписі глави НАЗК Олександра Новікова сказано, що Кабмін зобов'язаний розірвати контракт з главою НАК "Нафтогаз" Юрієм Вітренком і скасувати відповідне розпорядження про його призначення керівником НАК, оскільки воно є незаконним.

Юрій Вітренко подав до Окружного адмінсуду позов з вимогою зупинити дію розпорядження НАЗК. Адмінсуд задовольнив позов Вітренка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua