• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Нам не потрібна американська система ПРО, - Кулеба

Протиповітряна і протиракетна оборона наразі є ключовими прогалинами в обороні, які потрібно заповнювати. Для цього Україні потрібна надійна система ПРО, однак вона необов'язково має бути американською.

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

В ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV він відреагував на закиди нардепа фракції "Голос" Сергія Рахманіна про те, що "жодних американських елементів ПРО в Україні не буде" і що "зенітні ракетні комплекси Patriot їй ніхто дарувати не буде".

"Нам не потрібна американська система ПРО. Нам потрібна українська система ПРО. І ця технологія може прийти не обовʼязково зі Сполучених Штатів. Є інші країни, які володіють нею. І ми ведемо перемовини про доступ до неї… Пан Сергій правий: протиповітряна і протиракетна оборона — це зараз ключові дірки, які потрібно заповнювати, і ми над ними дуже предметно працюємо", — сказав Кулеба.

Разом з тим він закликав не займатися демотивацією себе та України.

"Звісно, можна сказати, що "Джавелін" (Javelin) — це засіб психологічного стримування. Але, у разі, якщо не дай Боже, російські танки попруть вперед, то зупиняти ми їх будемо саме "Джавелінами", і про це треба відверто говорити", — заявив Кулеба.

Раніше Кулеба повідомив, що Україна вже цього року отримає партію бронебійних систем Javelin в рамках військової допомоги від США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua