• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

НАЗК виявило у прокурора Вербицького підозрілих активів на 29 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило ознаки корупції в діях колишнього заступника генерального прокурора України Дмитра Вербицького, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба НАЗК, передає "ДС".

Було встановлено, що за дорученням Вербицького пов’язані з ним особи набули наступних необґрунтованих активів:

  •    автомобіль LEXUS ES 300H вартістю понад 960 тис. грн;
  •    автомобіль LEXUS NX 300H вартістю понад 480 тис. грн;
  •    автомобіль PORSCHE MACAN T вартістю 3,5 млн грн;
  •    будинок та земельна ділянка в Києві вартістю 16,3 млн грн;
  •    будинок та земельна ділянка в Одесі вартістю 10 млн грн;
  •    квартира та земельна ділянка в Анталії (Туреччина) вартістю 3,9 млн грн;

Крім того, не встановлено законних джерел походження готівки на понад 2 млн грн, а також криптовалюти Tether (USDT).

Матеріали стосовно Вербицького направлено до Національного антикорупційного бюро України для приєднання їх до матеріалів кримінального провадження та проведення досудового розслідування.

Як повідомляла "ДС", НАБУ розпочало кримінальне провадження за фактом можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького.

Журналісти "Схем" провели розслідування способу життя Вербицького та встановили, що Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку "Коник" у Києві. Нерухомість придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості. Крім того, з'ясувалося, що дівчина Вербицького Христина Ільницька у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в містечку "Коник", загальна вартість яких складає щонайменше 52 млн грн. При цьому її сукупний дохід за останні 10 років склав трохи більше ніж 360 тис. грн. Тоді Вербицький заявив журналістам, що не допомагав Ільницькій фінансово. Він не спростував факту відносин з Ільницькою, зазначивши, що стосунки не носять сімейного характеру.

Офіс генерального прокурора почав службове розслідування щодо заступника генпрокурора Дмитра Вербицького та походження його статків.

Дмитро Вербицький звільнився з посади заступника генерального прокурора.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua