• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Нардепам пропонують визначити законом процедуру діяльності КСУ

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді зареєструють законопроєкт, згідно з яким процедуру діяльності Конституційного Суду України буде визначати не регламент суду, а закон. Також народні депутати починають роботу над законопроєктом про конституційне провадження

Про це розповіла заступник голови комітету ВР з питань правової політики Ольга Совгиря в Facebook.

"Реєструємо законопроєкт "Про внесення змін до закону України "Про Конституційний Суд України" (щодо порядку розгляду справ КСУ)", — повідомила парламентарій.

Цей проєкт визначає, що процедура діяльності КСУ визначається законом, а не регламентом суду як внутрішнім актом.

За словами Совгирі, нардепи паралельно починають роботу над законопроєктом під робочою назвою "Про конституційне провадження".

"Відповідно, з моменту прийняття закону і до прийняття закону "Про конституційне провадження" КСУ не зможе здійснювати провадження", — написала депутатка Ради.

Також пропонується збільшити кількість голосів суддів, необхідних для прийняття рішень, з 10 до 12 Великою палатою і до шести в Сенаті КСУ.

Нагадаємо, Європейський союз закликав українську владу негайно відновити антикорупційну структуру в Україні після рішення Конституційного Суду. Боротьба з корупцією є умовою для безвізового режиму і макрофінансової допомоги.

    Реклама на dsnews.ua