• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Нардепи забрали з "антикоронавирусного" фонду 1,3 млрд грн: спрямували на місцеві вибори

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада перенаправила 1,3 мільярда гривень із Фонду з боротьби із поширенням коронавіруса на проведення місцевих виборів в Україні

За відповідний закон проголосували 330 народних депутатів, передає "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Так, закон вносить зміни в додатки №3 і №6 ЗУ "Про державний бюджет України на 2020 рік". Зокрема, збільшено видатки споживання загального фонду на 1263 954,1 тис. гривень.

"Зменшивши видатки загального фонду на 1263 954,1 тис. гривень за бюджетною програмою "Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, і її наслідками", — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Витрати збільшили за такими бюджетними програмами:

  • "Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів" на 10 841,5 тис. гривень;
  • "Проведення виборів народних депутатів України" на 994,8 тис. гривень;
  • "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" на 1252 117,8 тис. гривень.

Нагадаємо, сьогодні, 13 липня, віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що президент Володимир Зеленський направив у Верховну Раду лист із проханням про зняття з порядку денного проекту постанови №3809 — про призначення місцевих виборів, і законопроектів №3708, 3708-1 — про зарплати чиновників. Останній документ передбачає зняття обмеження в 47 тисяч гривень, який було введено на час карантину.

При цьому джерело "РБК-Україна" в керівництві фракції "Слуга народу" ще до оголошення Стефанчука заявило, що Рада сьогодні не розглядатиме постанову про вибори. Джерело також додало, що у поданій постанові некоректно описано, як будуть проходити вибори в районних радах.

    Реклама на dsnews.ua