• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Нардепи збираються в п'ятницю призначити двох суддів КСУ

Реклама на dsnews.ua

На засіданні 6 листопада Верховна Рада може призначити двох суддів Конституційного Суду України

Про це заявив помічник голови комітету ВР Радим Губань в коментарі "Українській правді", передає "ДС".

За словами помічника голови комітету з питань правової політики, комітет кілька місяців тому розглядав кандидатури на 2 вакантні місця в складі КС.

Помічник Євгена Костіна підтвердив, що мова йде про 6 претендентів, яких запросили на засідання Верховної Ради 6 листопада.

На питання, чи пов'язаний такий поспіх з рішенням КС щодо електронного декларування, помічник голови парламентського комітету зазначив, що призначити 2 суддів потрібно було вже давно.

Кандидат на посаду судді КС Руслан Сидорович опублікував в Facebook запрошення на засідання ВР. Кандидатами на посаду судді КС вказані 6 осіб: Ольга Боднар-Петровська, Наталія Денисенко, Віктор Кичун, Юрій Павленко, Руслан Сидорович, Микола Сірий.

Запрошення на засідання Верховної Ради
Запрошення на засідання Верховної Ради

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

2 листопада в Верховну Раду був внесений законопроєкт №4304 авторства спікера парламенту Дмитра Разумкова і групи депутатів з різних фракцій про відновлення електронного декларування в первісному вигляді. Парламентський комітет з питань антикорупційної політики рекомендував Раді прийняти документ.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). У той же час 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки.

    Реклама на dsnews.ua