• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Наші тези чіткі та зрозумілі": Зеленський підбив підсумки свого візиту до Макрона

Президент України Володимир Зеленський підсумував результати переговорів з президентом Франції Емманюелем Макроном і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, підкресливши необхідність виконання домовленостей, що були досягнуті взимку 2019 року

Володимир Зеленський на переговорах з Емманюелем Макроном і Ангелою Меркель
Володимир Зеленський на переговорах з Емманюелем Макроном і Ангелою Меркель
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні українського лідера в Facebook, передає "ДС".

"Наші тези чіткі та зрозумілі: мають бути виконані домовленості, досягнуті взимку 2019-го, коли країни – учасниці війни та країни, що допомагають з її закінченням, сиділи й говорили за одним столом. Обов’язково має бути припинено вогонь. Бо як інакше можна рухатися далі? Цьогоріч у нас уже загинуло майже 30 військових, більшість – застрелена снайперами", — написав Зеленський.

Президент України підкреслив, що на Донбасі потрібно відкрити рух через КПВВ, дозволити ОБСЄ та Міжнародному комітету Червоного Хреста отримати доступ на окуповані території та допомагати ув’язненим. Також необхідно завершити обмін «всіх на всіх».

"Великдень – чудовий привід, щоб зрушити цей процес", — вважає Зеленський.

За словами українського лідера, в Парижі обговорили кластери, запропоновані Францією та Німеччиною як план руху до миру. Це дієві й чіткі кроки, які допоможуть закінчити війну.

Також на зустрічі з Макроном "вдалося обговорити питання окупованого Криму, що на зустрічі в грудні 2019-го було неможливим".

"Еммануель Макрон знає, що Крим – це Україна", — підкреслив Зеленський.

Президент додав, що Україна прагне отримати ПДЧ в НАТО, а також вступити до Євросоюзу.

"Я також переконаний, що ми повинні отримати ПДЧ в НАТО. Не мав змоги обговорити це питання з канцлером Меркель, але побачив підтримку Президента Макрона.

Ще одна наша мета – вступ України до ЄС. Ми пропонуємо країнам Євросоюзу підписати декларацію, яка засвідчує підтримку намірів України. Дехто вже навіть підписав", — зазначив Зеленський.

Обмежені подорожі не обмежують дружбу. Попри пандемію, ми в Парижі, вже вдруге обговорюємо просування до миру на...

Posted by Володимир Зеленський on Friday, April 16, 2021
Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua