• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

НАТО активно вивчає застосування морських дронів СБУ, — експерт

НАТО активно вивчає застосування морських дронів. Ця розробка команди Малюка повністю змінила уявлення про сучасно війну на морі

Емблема НАТО
Емблема НАТО / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Експерт підкреслює, що морські дрони СБУ змінили ситуацію на Чорному морі на користь нашої держави. "Українська розробка випередила свій час, і саме тому методику її застосування зараз вивчають провідні спецслужби, флоти і армії всього світу. Успішні атаки на Кримський міст та на десятки кораблів РФ довели ефективність нашої стратегії і тактики", — вважає політолог.

Загородній також робить акцент на фінансовій стороні справи. "Морські дрони в сотні разів дешевше кораблів ЧФ РФ. Однак це не завадило саме дронам кардинально змінити ситуацію на Чорному морі. Причому коли ми говоримо про розробку СБУ, то Sea Baby" — це не просто дрон, а багатоцілоьова платформа, яка також може виконувати дистанційне мінування та стріляти із системи залпового вогню "Град", — повідомляє експерт.

"Днями про морські дрони написала The Wall Street Journal. Кинулась у око цитата інженерів-розробників з СБУ: "Ми робимо багато речей, які не робив ніхто у світі". Судячи з того, наскільки активно у північно-атлантичному альянсі взялись вивчати морські дрони, у українських інженерів на цей раз є всі підстави для подібних заяв", — резюмує політолог.

Нагадаємо раніше стало відомо, що заступник командувача Об’єднаного командування сил НАТО у Норфолку (штат Вірджинія, США) контр-адмірал Тімоті Генрі заявив, що успішний досвід України щодо знищення значної частини Чорноморського флоту РФ шляхом ефективного застосування морських дронів СБУ та інших технологій є предметом вивчення з боку країн НАТО.

    Реклама на dsnews.ua