• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

НАТО буде стежити за справами в Чорному морі, - Порошенко

Реклама на dsnews.ua
Росія втратила авторитет на міжнародній арені завдяки своїм діям щодо України, зокрема, в районі Керченської протоки

Про це сьогодні заявив президент України Петро Порошенко у Брюсселі на спільному брифінгу з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом, передає "ДС".

"Росія зробила відкритий агресивний акт на Чорному морі. Крапка!" - заявив глава держави.

Прошенко зазначив також, що, "відкривши вогонь по українським судам, Росія перейшла червону лінію".

"Ми не можемо і не будемо залишати ці дії без чіткого і сильної відповіді. Сьогодні абсолютним пріоритетом є звільнення українських військовослужбовців ... Росія втратила весь авторитет на міжнародному рівні. І все покарання за дії неминучі", - сказав Порошенко.

Cьогодні передав Генсеку НАТО Jens Stoltenberg список прізвищ російських військових, які були задіяні в агресії проти українських кораблів у Чорному морі. Росія не має жодної юрисдикції над 24 українськими воїнами, і це підтверджено Женевською конвенцією. Вважаю, що НАТО має посилити постійну присутність у Чорному морі, щоб запобігти подальшому загостренню та забезпечити безпеку у регіоні. Ми підтримуємо запуск моніторингу повітряного та морського простору місією НАТО. Вдячний НАТО за солідарність з Україною і за те, що союзники закликали РФ негайно звільнити українських моряків і кораблі, а також забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі та відновлення свободи судноплавства.Today handed over to the NATO Secretary General Jens Stoltenberg the list of names of Russian troops who were involved in aggression against Ukrainian ships in the Black Sea. Russia has no jurisdiction over 24 Ukrainian soldiers, and this is confirmed by the Geneva Convention.I believe that NATO should strengthen its permanent presence in the Black Sea to prevent further escalation and ensure security in the region. We support the launch of air and sea monitoring by the NATO mission.Grateful to NATO for solidarity with Ukraine and to the allies for calling on the Russian Federation to immediately release Ukrainian sailors and ships, provide full access to Ukrainian ports in the Sea of Azov and restore freedom of navigation.

Gepostet von Петро Порошенко am Donnerstag, 13. Dezember 2018

При цьому президент повідомив, що "НАТО буде слідкувати за справами у Чорному морі і забезпечувати безпеку в регіоні". "Це точно те, що нам зараз потрібно", - підкреслив президент.

Він також закликав НАТО посилити присутність у Чорному морі, "щоб запобігти подальше загострення і забезпечити безпеку в регіоні". Ми підтримуємо запуск моніторингу повітряного і морського простору місією НАТО", - сказав глава держави.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українським військовополоненим було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ").

Все про російської агресії в Азовському морі і про введення воєнного стану в Україні читайте тут

    Реклама на dsnews.ua