• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

НАЗК розпочала перевірку доходів Зеленського і Шмигаля

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало повну перевірку декларацій про доходи президента Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Деніса Шмигаля, представників Кабміну та суддів Конституційного та Верховного судів

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться заяві на сайті НАЗК, повідомляє "ДС".

"НАЗК розпочало повну перевірку ще 98 декларацій публічних службовців. Отже, станом на 12 квітня в повній перевірці НАЗК уже 375 декларацій посадовців. Більшість із цих декларацій НАЗК узяло в перевірку, оскільки у 2020 році завершити таку перевірку було неможливо через Рішення Конституційного Суду України", — розповіли в Агентстві.

Усі декларації будуть перевірені автоматично завдяки системі логічного та арифметичного контролю. Комп’ютер визначить, які декларації містять найбільші ризики, після чого працівники НАЗК розпочнуть повну перевірку цих декларацій.

"Сьогодні зробити процес перевірки декларації повністю автоматичним не можна. Поміж головних причин — якість даних у більшості державних реєстрів. Наприклад, інформації про нерухомість, яка була придбана у 90-ті роки, у реєстрах найчастіше немає. Однак, мета НАЗК — зробити максимально можливу кількість процесів під час перевірки автоматичними", — пояснив Голова НАЗК Олександр Новіков.

До кінця року НАЗК планує здійснити повну перевірку понад 1000 декларацій посадовців.

Першими в списку осіб, перевірку декларацій яких вже почали, стоять Зеленський і Шмигаль. Також в списку віцепремʼєри, міністри, заступники міністрів, судді Конституційного і Верховного судів, декілька депутатів і чиновників.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський згідно з декларацією в 2020 році заробив 19,1 млн грн.При цьому зарплата за роботу президента склала менше 2% від його річного заробітку: 336 тис. гривень за рік або 28 тис. гривень на місяць.

Велику частину доходу він отримав за продаж земельної ділянки і будинку в Іванковичах Київської області — 13,5 млн гривень. Іще 4,6 млн гривень доходу склали роялті Зеленського від "Кварталу 95", "Кіностолиці" і "Драйв продакшн". 231 тис. гривень доходу президент отримав від надання майна в оренду, 204 тис. — інвестиційного прибутку від цінних паперів і 239 тис. — відсотків від банківських вкладів.

Дохід його дружини Олени склав 3 634 548 гривень у 2020 році. Зокрема, 953 тис. гривень вона заробила в "Кварталі 95", 2,4 млн — від надання майна в оренду, 204 тис. — інвестиційного прибутку від цінних паперів і 35 тис. з інших джерел (роялті, страхові виплати, відсотки).

Всього сімʼя Зеленських задекларувала 22,7 млн гривень у 2020 році.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua