• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

NBC News: На Донбасі вже спостерігаються перші ознаки екологічної катастрофи

Війна на Донбасі призвела до появи занедбаних та покинутих шахт, які поступово заповнюються токсичними водами. Через це регіон опинився на межі екологічної катастрофи

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / novosti.dn.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йеться у статті NBC News, присвяченій ситуації в регіоні, передає "ДС".

Журналісти видання зазначають, що вода, наповнена важкими металами та іншими токсичними речовинами, загрожує забрудненням питної води з річок та колодязів. Також вона робить навколишні ґрунти непридатним для сільського господарства.

Крім того, небезпечний газ із шахт – метан – виштовхується на поверхню, що загрожує землетрусами та вибухами.

За словами голови військово-цивільної адміністрації Торецька Василя Чинчика, лише 2 з 7 шахт навколо міста – "Центральна" та "Торецька" – продовжують працювати. Наразі місцева влада змушена відкачувати з шахт воду, щоб запобігти катастрофі.

Зокрема, виведена з експлуатації шахта "Нова" наразі працює як викачувальна станція. За словами інженера "Нової" Юрія Власова, якщо цю шахту затопить, то наступною стане "Центральна", а потім токсична вода порине до річок Кривий Торець і Сіверський Донець, "звідки пʼє весь Донбас".

Окрім загальної економічної депресії в регіоні на екологічну ситуацію також впливає війна. Наразі під контролем окупантів опинилися 88 зі 121 шахти на Донбасі.

У лютому віцепремʼєр-міністр Олексій Резніков і голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук попереджали ООН, що бойовики, закриваючи деякі шахти, не здійснюють належних заходів для їхньої безпеки.

Окупанти ж у свою чергу стверджували, що з 2015 року під їхнім контролем закрили 20 шахт і там проводяться викачувальні роботи.

Однак українські експерти вказують, що це не так. За їхньою інформацією, бойовики припинили викачувати воду зі щонайменше 12 шахт і не дають до них доступ для моніторингу.

Експерти кажуть, що найгірших наслідків для екології варто очікувати не раніше, ніж за 5-10 років. Але перші ознаки катастрофи вже проявлялися у вигляді стихійного затоплення деяких шахт у 2018 році та серії вибухів газу, витисненого шахтними водами, у 2020 році.

Нагадаємо, раніше член української сторони у ТКГ Сергій Гармаш повідомив, що тимчасово окуповані Росією території Донбасу опинилися під загрозою зараження радіоактивними відходами з шахти "Юнком" (район Єнакієвого). Причиною стало не тільки її затоплення, але й відмова окупантів контролювати рівень забруднень.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua