• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

"Не стосується консульств": у МЗС роз'яснили рішення уряду щодо паспортів чоловікам за кордоном

Постанова Кабінету міністрів від 23 квітня щодо змін у порядку видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон стосується документів, які оформлюються міграційною службою України за заявами, отриманими ДП "Документ"

МЗС
У МЗС роз'яснили рішення уряду щодо паспортів чоловікам за кордоном / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

"У відповідь на запити щодо надання громадянам України за кордоном послуг в ДП "Документ", нагадуємо, що це підприємство не входить до сфери управління МЗС України. Консульські послуги МЗС надаються громадянам України в закордонних дипломатичних установах, а саме у посольствах, генеральних консульствах і консульствах України", — зазначили у МЗС.

ДП "Документ", нагадує міністерство, не є частиною системи МЗС, дипломатичної чи консульської служби. Це окреме державне підприємство, що входить до сфери управління Державної міграційної служби.

"Також звертаємо увагу, що постанова Кабінету міністрів України № 443 від 23 квітня 2024 року щодо змін у порядку видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон стосується документів, які оформлюються ДМС України за заявами, отриманими ДП "Документ", — додали у МЗС.

Порядок роботи консульської служби МЗС залишається без змін.

Відповіді на поширені запитання щодо тимчасового призупинення прийому нових заяв на вчинення консульських дій від чоловіків 18-60 років, які перебувають за кордоном — за посиланням.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів постановив, що у зв'язку з новаціями в мобілізаційному законодавстві чоловіки-громадяни України призовного віку матимуть змогу отримати внутрішній або закордонний паспорт в органах ДМС, лише перебуваючи на території України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua