• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Не поділяю таких заяв": Мовний омбудсмен дав оцінку виступу прессекретарки Зеленського

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь переконаний, що заяви прессекретарки президента Юлії Мендель про "українську російську" не мають перспектив

Юлія Мендель
Юлія Мендель / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Про це він написав у своєму Facebook, передає "ДС".

Нагадаємо, Мендель в ефірі телеканалу "Дім" заявила, що Росія не має монополії на російську мову, а в Україні є свій варіант російської мови. Більш того, вона вважає, що в Києві "повинні про це заявити". Також Мендель висловилася щодо закону про державну мову, зазначивши, що після його прийняття "вся країна так і не заговорила українською".

"Я не поділяю таких заяв і вважаю їх такими, які не мають жодних перспектив. Статтею 10 Конституції України, якій цьогоріч виповнюється 25 років, визначено, що єдиною державною в Україні є українська", — відреагував на заяву Мендель Тарас Кремінь. 

Уповноважений вважає, що питання мови в Україні треба закрити раз і назавжди.

"В нас є Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної", є система освіти, є державна влада, яка повинна сприяти розвиткові та функціонуванню української мови як державної. Зрештою, ми маємо зовнішні загрози, на які потрібно зважати", — зазначив Кремінь. 

Уповноважений наголосив, що зараз Україна має ефективно займатися державною мовною політикою, при цьому створюючи кращі умови і для інформаційного захисту. 

"Пам’ятаймо: захист мови – це і захист національних інтересів, основ конституційного ладу", — наголосив мовний омбудсмен.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua