• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Не здивовані: в МЗС засудили вихід Росії з Договору про відкрите небо

Україна засудила рішення Росії вийти з Договору про відкрите небо, вказавши при цьому, що це не стало несподіванкою для країн-підписантів документа

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві пресслужби Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

"Україна чітко визнає наріжну роль контролю над звичайними озброєннями у підтриманні міжнародного миру та безпеки. Наша держава залишається добросовісним та активним учасником всіх режимів контролю над озброєнням, невід’ємною складовою яких є Договір з відкритого неба… Україна однозначно засуджує вихід Росії з Договору з відкритого неба", — йдеться в заяві.

У МЗС зазначили, що вихід Росії з Договору "не є несподіваним для України та решти держав-учасниць".

У зовнішньополітичному відомстві пояснили, що Росія свідомо почала цей курс ще в середині 2000-х років.

"Цей курс спрямований на руйнацію всіх режимів, які сприяли військовій стриманості у Європі, обмежували розгортання ударних озброєнь та раптову широкомасштабну військову діяльність на євроатлантичному просторі", — йдеться в заяві.

Зокрема, Росія в результаті своєї агресії проти Грузії і України de-facto видалила із зони застосування Договору більше 57 000 кв. км, в тому числі понад 44 000 кв. км території України.

"Саме Росія несе відповідальність за триваючу руйнацію режиму «відкритого неба» та ерозію міжнародної архітектури контролю над озброєнням. Україна чітко визнає наріжну роль контролю над звичайними озброєннями у підтриманні міжнародного миру та безпеки", — підкреслили в МЗС.

Як повідомляла "ДС", 23 листопада 2020 року тодішній державний секретар США Майк Помпео заявив про вихід Штатів з Договору з відкритого неба, оскільки Росія не виконує умови документа. 27 травня 2021 року Держдепартамент США повідомив РФ, що Вашингтон не буде приєднуватися до пакту про відкрите небо.

19 травня Державна Дума Росії одноголосно прийняла внесений президентом РФ Володимиром Путіним законопроект про денонсацію Договору з відкритого неба.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua