• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Держдума РФ одноголосно прийняла законопроєкт Путіна про денонсацію Договору з відкритого неба

Держдума РФ в середу на засіданні одноголосно прийняла внесений президентом РФ Володимиром Путіним законопроєкт про денонсацію Договору з відкритого неба

Держдума РФ
Держдума РФ / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Законопроєкт було внесено главою держави до Держдуми 11 травня, передає "ДС" із посиланням на ТАСС.

У пояснювальній записці зазначено, що договір "сприяв значному зміцненню довіри у військовій сфері", при цьому Росія зробила значний внесок у його виконання, "щорічно приймала і проводила найбільшу кількість спостережних польотів, а також першою створила і почала використовувати цифрову апаратуру спостереження".

Однак, як зазначено в тексті, рішення США щодо виходу з договору під надуманим приводом істотно порушило баланс інтересів держав-учасників, досягнутий при його укладанні. Таким чином, "було завдано серйозної шкоди дотриманню договору і його значущості в зміцненні довіри і транспарентності, виникла загроза національній безпеці Російської Федерації".

"Складно було уявити, що ми в цьому залі будемо денонсувати Договір із відкритого неба — один із ключових договорів, може бути, самий транспарентний договір в новітній історії в сфері міжнародної безпеки", — констатував на засіданні глава профільного комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький.

Депутат нагадав, що США "грубим чином його порушували і раніше".

"Вони обмежували польоти над Аляскою, над Гавайськими островами по дальності, вони заважали російським екіпажам здійснювати інспекційні польоти через скасування зупинки на аеродромах дозаправки, вони заважали здійснювати польоти над Алеутськими островами", — вказав глава комітету.

"Ми говорили, що після виходу США з договору залишаються країни, що входять до НАТО, що дозволяє Вашингтону отримувати інформацію від них. У той час як нам буде заборонено здійснювати інспекції над територією США. Тому в нинішній ситуації денонсація Договору з відкритого неба в повній мірі відповідає інтересам Російської Федерації і позитивно позначиться на забезпеченні військової безпеки", — заявив журналістам у середу глава комітету Держдуми з оборони Володимир Шаманов.

Нагадаємо, з 14 травня Росія оголосила "недружніми" щодо себе США і Чехію. У МЗС РФ відзначили, що Росія може задуматися про виключення США з переліку при зміні політики Вашингтона щодо Москви.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua