• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Тиждень в регіонах: Вбивця лідера ОУН у Запоріжжі, аміачний терорист в Сєверодонецьку і розборки в Харкові за райони

"ДС" пропонує увазі читачів огляд головних політичних подій тижня, що відбулися в українських регіонах

У Запоріжжі героїзують сталінського терориста Павла Судовлатова. Фото: oko-planet.su
У Запоріжжі героїзують сталінського терориста Павла Судовлатова. Фото: oko-planet.su
Реклама на dsnews.ua

Увага українців часто сконцентрована виключно на політичних подіях, скандалах і потрясіннях всеукраїнського масштабу, але на місцевому рівні відбувається не менше цікавих знакових подій, гідних згадки.

Минулий тиждень ознаменувався підступами сталіністів у Запоріжжі, проваленою диверсантом в Сєверодонецьку і спірним рішенням про укрупнення районів на Харківщині

У Запоріжжі героїзують сталінського терориста Судоплатова

Плакат з портретом виконавця політичних вбивств Павла Судоплатова з'явився поруч із в'їздом на Хортицю. Відповідну фотографію, датовану 8 липня, розмістив у "Фейсбук" голова ГО "Південноукраїнський гуманітарний альянс" Олександр Зубченко.

"Плакат з Судоплатовим з'явився на Таганської вулиці, що веде до мосту на Хортицю. На плакаті, крім портрета терориста і диверсанта Судоплатова, є напис, звичайно, російською мовою: "Будемо гідні справжніх героїв і пам'яті їх подвигу. Боротьба триває". Очевидно, плакат розміщено до чергової річниці з дня народження Судоплатова", – пише Зубченко.

">Довідка

">Уродженець Мелітополя Павло Судоплатов – керівник радянських іноземних диверсійних спецслужб. Брав безпосередню участь у розробці та виконанні гучних політичних вбивств опонентів сталінського режиму та радянської влади. Полював на українських націоналістів, в 1938 р. вбив лідера ОУН Євгена Коновальця. Помер в 1996 р. в Москві. З початком російської агресії проти України в "ватних пабликах" часто розміщували його фото з погрозами на адресу українців, мовляв, з вами буде те ж, що з Коновальцем. Зображення радянського терориста підпадає під дію закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки".

Реклама на dsnews.ua

У прес-службі СБУ, куди звернулися запорізькі громадські діячі, повідомили, що в місті виявили чотири таких борда, які вже демонтували, а за фактом розміщення ведеться перевірка.

У місцевих ЗМІ припускають, що плакати міг розмістити Андрій Іванов – екс-"регіонал", організатор запорізького "Полку Перемоги". На сторінці "Полку Перемоги" в "Фейсбуці" опублікували пост: "Україна пам'ятає своїх героїв! У день народження легендарного радянського розвідника Павла Судоплатова Анатолійовича у Запоріжжі з'явилися борди з його портретом".

Симптоматично, що подібні борди в Запоріжжі з'являлися і раніше, зокрема, в 2018 р. Тоді за цим фактом теж почала перевірку СБУ, а сам борд знищили невідомі українські патріоти, при цьому з власниками конструкцій і рекламним агентством, причетним до їх розміщення, поговорили спецслужби – мабуть, цього виявилося недостатньо. Схоже, спецслужбі варто звернути більш пильну увагу на сепаратизм і підвищення "ватного градуса" в регіоні – адже буквально тиждень тому ми писали про мелітопольських "козаків", що намірилися патрулювати вулиці населених пунктів і при цьому брали участь у проваленій спробі створення "ЗНР" в 2014 р.

На Луганщині відвернений теракт

В СБУ заявили, що 8 липня завербований ФСБ українець пробрався з окупованої території, збирався підірвати ємності, в яких зберігалося 3500 т аміаку, і таким чином влаштувати екологічну катастрофу і масову загибель жителів Луганської області. За даними контррозвідки, житель Ровеньків воював у лавах незаконного збройного формування "ЛНР". У 2018 р. його завербували співробітники ФСБ РФ

Кілька днів тому чоловік приїхав в Сєвєродонецьк та взяв у заздалегідь приготовленому сховище два РПГ-22, збираючись підірвати ними два резервуара з аміаком на території приватного акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об'єднання Азот", яке віднесено до об'єктів 1-го ступеня хімічної небезпеки. На момент замаху на вчинення диверсії в ємностях зберігалося 3500 т аміаку. Запобігли теракту і затримали диверсанта бійці "Альфи".

Те, що трапилося в Сєвєродонецьку – ілюстрація того, що диверсійна війна Росії проти України триває, не припиняючись ні на день, вже шість років. Тільки Україна, на відміну від Росії, ловить на своїй території цих диверсантів-підривників, а не як ФСБ ловить українців, які, наприклад, приїхали провідати родичів у Крим і опинилися в застінках, зіткнувшись з НКВДшным російським "правосуддям".

Перемога харківських князьків в боротьбі за укрупнені райони

У Харківській області — другий за площею в Україні, і однією з найбільш населених — стався конфлікт через адмінреформи, яка передбачає укрупнення районів, який вийшов на столичний рівень.

Ще два роки тому, на початку обговорення механізму укрупнення районів області, в облраді пропонували зробити дев'ять районів, у свою чергу в Мінрегіоні запропонували чотири. Після низки нескінченних консультацій представники облради та Мінрегіону нібито зійшлися на семи районах, але цим все не закінчилося.

Два народних депутата від "Слуги народу", Олександр Литвинов і Дмитро Мікіша, які представляють Харківщину, зайняли позицію, протилежну позиції місцевої влади.

"Районування Харківській області, яке повинно складатися з чотирьох укрупнених районів, не взяли з неба. Його не придумали в останній момент. Це рішення ще опрацьовував Мінрегіонів два роки тому. Трохи пізніше на обласному рівні включилися в обговорення, стало ще більше конфліктів, а за останні два місяці ці конфлікти вийшли на новий рівень", — сказав Мікіша.

Насправді, головним в адмінреформі є рівень об'єднаних теробщин, які отримують, на відміну від укрупнених районів, дуже широкі повноваження. Але місцеві еліти не звертають на це увагу і продовжують боротися за максимальне збереження існуючого порядку і адміністративного поділу, конфліктуючи з Кабміном і народними обранцями. (Сім РДА замість чотирьох — це рівно на три більше, зі штатним розкладом, зарплатами і всім іншим.)

Повертаючись до Харківщині – в результаті засідання профільного парламентського комітету проект постанови все-так внесли сім районів, як і домагалися чиновники облради, а аргументи Микишы і Литвинова проігнорували.

Тут примітний і рівень аргументів голови облради Сергія Чернова: "В деяких областях, які значно менші за чисельністю населення і територією, ніж Харківська, після консультацій і обговорень кількість районів було збільшено". Іншими словами, після того, як в Кабміні, згідно з затвердженою методикою, проектували певну кількість укрупнених районів – перебували місцеві князьки, яким це не підходило. Задіявши свої зв'язки в столиці, вони домагалися перекроювання карти районів по-своєму. Загалом, якщо не можна, але дуже хочеться, то можна...

 

    Реклама на dsnews.ua