• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

"Невже він хоче бути президентом-лузером?": Зеленський прокоментував ініціативи Трампа щодо завершення війни

Президент України Володимир Зеленський вважає, що пропозиція кандидата в очільники США Дональда Трампа щодо завершення війни може зашкодити й Вашингтону. Він також переконаний, що поступки окупованими територіями не зупинять Росію

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це український лідер заявив в інтерв’ю для The Guardian, передає "ДС".

Зеленський прокоментував пропозицію Трампа поступитися окупованими територіями і заявив, що пошук компромісу не призведе до завершення війни. 

"Все, що є замороженим конфліктом є повільною війною, або повільною окупацією, або замороженим конфліктом між сторонами і прийде момент, коли все це розморозиться […]. Привід окупанти знайде завжди", — переконаний глава української держави.

Зеленський пояснив, що Росії потрібна пауза для посилення "мʼязів на полі бою". За його словами, нині у РФ також є дефіцит — брак досвідчених військових, артилерійських снарядів та ракет. Тож президент наголосив, що пауза піде на користь Росії, але не Україні. Припинення вогню він назвав пасткою. 

"Вони (Росія, — "ДС") стануть сильніші, а після цього, як і було тоді, в нормандських домовленостях, коли він набере сили, він (ворог, — "ДС") може просто вам поставити ультиматум — визнати всі території, не бути в Альянсі, забути про вашу євроінтеграцію, і таких умов буде багато", — заявив він.

Окрім того, президент вважає, що у разі, якщо Трамп на посаді президента домовиться про завершення війни з Росією, то це призведе до зупинення російської агресії. 

"Я не зовсім розумію, невже він (Дональд Трамп, — "ДС") хоче бути потім президентом-лузером?" — сказав Зеленський та продовжив: "Уявіть собі на секунду, що після цього Путін далі. То ким буде для всього світу тоді цей новий президент Сполучених Штатів?

Тоді він буде дуже слабким, це говорить не про його особистість, а про інституційність Сполучених Штатів Америки — вони стануть дуже слабкими, вони не будуть лідерами в світі. […] І тоді Путін піде далі, розуміючи, що Сполучені Штати вже не такий гравець".

Нагадаємо, колишній американський президент стверджував, що зможе врегулювати війну в Україні за 24 години. Зокрема, попросить президентів Зеленського та Путіна укласти "мирну угоду".

"Ми хочемо миру через силу… Ми з Путіним добре ладнаємо, чудово ладнаємо. Це хороший показник, а не поганий. І ми збираємося розв'язати це. Ми збираємося розв'язати це дуже швидко", — казав експрезидент США.

Президент України Володимир Зеленський назвав цю заяву "дуже небезпечною".

"Тобто він (Дональд Трамп, — "ДС") буде самостійно ухвалювати рішення без обох сторін. Без нас. Якщо він каже таке публічно, це трошки лякає", — сказав тоді український президент.

Пізніше видання Washington Post із посиланням на неназваних співрозмовників Трампа написало, що експрезидент США у приватних розмовах заявляв, що зможе припинити війну в Україні, змусивши Україну поступитися деякими територіями.

Однак радник Трампа спростував матеріал видання Washington Post, сказавши, що "це фейкові новини", а журналісти, мовляв, "просто вигадують".

Згодом WP із посиланням на джерела стверджувало, що Трамп розповів донорам передвиборчої кампанії, що бомбив би Москву та Пекін за вторгнення Росії до України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua