• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Никифоров про вибори на Донбасі: "Нехай голосують, без проблем"

Так звані "вибори" в Держдуму Росії на окупованих територіях Донецької та Луганської областей є юридично нікчемними, проте місцеві жителі можуть брати участь в голосуванні

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров в інтервʼю телеканалу "Дім", передає "ДС".

"Юридична цінність результатів голосування на окупованих територіях незначна. Але якщо людині треба показати якусь залученість демонстративно, щоб убезпечити себе, нехай голосує, без проблем. Але на міжнародному рівні й на рівні юридичному, легітимному це не має абсолютно ніякого значення", — зазначив він.

У той же час, за словами Никифорова, президент Володимир Зеленський вважає, що люди можуть йти на голосування, якщо це дозволить їм залишатися в безпеці.

"Він каже, що якщо для відчуття безпеки, для того, щоби вирішувати якісь побутові питання, для того, щоби відчувати себе нормально, жителю окупованої території треба отримати російський паспорт — нехай він його отримує. Якщо треба, щоб він проголосував — нехай голосує. Все одно Україна поверне ці території, і люди, які залишаються українцями, повернуть свої українські паспорти. Чи не повернуть їх, вони їх просто дістануть з-під матраців або де вони їх там ховають", — додав прессекретар президента.

Нагадаємо, вибори до Держдуми Росії пройдуть 19 вересня.

Як повідомляла "ДС", раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що жителів ОРДЛО змушують брати участь у виборах до Держдуми РФ, а в разі відмови — загрожують штрафами і звільненнями.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua