• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Не заміна 9 травня": Зеленський звернувся з нагоди Дня памʼяті та примирення

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня памʼяті та примирення і заявив, що цей день відзначають у всьому світі не "замість" Дня перемоги 9 травня

Фото: 2020 р.
Фото: 2020 р.
Реклама на dsnews.ua

Відповідне звернення оприлюднене на офіційному каналі президента, передає "ДС".

"Коли говоримо «ніколи знову», маємо на увазі передусім дуже конкретне «ніколи не забути». Тому й відзначається в багатьох країнах цей День – памʼяті та примирення. І в нас це не на заміну 9 Травня, а для того, щоб зберегти й зрозуміти історію повніше. Бо вона – спільна, одна на всіх у світі.

Щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І будь-хто з тих, хто намагається виправдовувати його, заслуговує лише на засудження", — написав Зеленський.

Президент нагадав, що українці воювали разом з десятками народів проти нацизму.

"Разом з росіянами, поляками, білорусами, євреями, грузинами, вірменами, британцями, американцями, французами та багатьма іншими. І точно не для того, щоб війна забирала життя наших людей 76 років потому".

Зеленський закликав "ніколи не забути, що Друга світова стала найстрашнішою в історії людства. Тому були створені міжнародні інституції та правила для підтримки глобального миру. Поважати їх – обовʼязок усіх людей, а особливо – очільників держав та інших політиків".

Нагадаємо, сьогодні, 8 травня в Україні відзначають День памʼяті і примирення, присвячений десяткам мільйонів загиблих у Другій світовій війні. З 2015 року в нашій країні ця памʼятна дата відзначається нарівні з країнами Європи і США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua