• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Нобелівська премія миру: Хто став лауреатом в 2021 році

Нобелівську премію миру за 2021 рік отримали Марія Рессо та Дмитро Муратов

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Нобелівського комітету, передає "ДС".

Муратов є головним редактор російської "Нової газети", а Рессо працює журналістом на Філіппінах. Премія миру була вручена "за зусилля щодо захисту свободи вираження думок, яка є передумовою демократії та міцного миру".

Нагадаємо, 4 жовтня Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини за 2021 рік отримали вчені з США Девід Джуліус і Ардем Патапутян за вивчення реакцій організмів на температуру і дотику.

5 жовтня Нобелівську премію з фізики отримали Сюкуро Манабе, Клаус Хассельманн і Джорджіо Парізі — "за новаторський внесок в наше розуміння складних фізичних систем".

6 листопада Нобелівську премію в галузі хімії за 2021 рік отримали Бенджамін Лист і Девід В. Макміллан за розвиток асиметричного органокаталіза.

7 листопада лауреатом Нобелівської премії з літератури став танзанійський письменник Абдулразак Гурна. Премія вручена за його безкомпромісне і повне співчуття осмислення наслідків колоніалізму на африканському континенті і його впливу на долю біженців на їх шляху між культурами та континентами.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua