• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Чи треба декларувати закордонну грошову допомогу через війну: роз'яснення НАЗК

Декларувати матеріальну допомогу, яку публічні службовці або їхні родичі отримали від інших країн та міжнародних організацій через війну, не потрібно

Фінансова допомога
НАЗК надало роз'яснення щодо декларування допомоги від інших держав
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Національного агентства із запобігання корупції, передає "ДС".

Щодо декларування матеріальної допомоги, яку отримали публічні службовці або члени їхніх сімей від міжнародних організацій та інших держав, і НАЗК кажуть: "Незалежно від того, чи перебували ви на території України або за кордоном у час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не потрібно".

"Якщо ви вже подали декларацію, в якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації за 2023 рік ви можете просто не зазначати такі виплати", — кажуть в агентстві.

Водночас це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану.

Водночас, треба декларувати грошову допомогу від України. Зокрема, це стосується грошової допомоги, яка надається переселенцям від держави, зокрема за поданими через платформу "єДопомога" заявками. Також це може бути:

  • покриття витрат на проживання (допомога на проживання ВПО);
  • компенсація витрат, пов’язаних із безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО;
  • грошова допомога цивільному населенню, яке евакуюється;
  • грошова допомога цивільному населенню деокупованих населених пунктів тощо.

У декларації джерелом доходу таких коштів НАЗК рекомендує вказувати Кабінет міністрів України (заблокувавши поле для введення коду ЄДРПОУ).

Як писала "ДС", через банкрутство районного відділення Червоного Хреста Німеччини в Госларі заблоковано близько 370 тис. євро пожертв для України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua