• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

NYT: удар по Константинівці — трагічна невдача ЗСУ

Катастрофічний удар по ринку в місті Костянтинівка Донецької області, який 6 вересня спричинив загибель 16 і поранення понад трьох десятків людей, був "трагічною невдачею" української армії, а не обстрілом російських окупантів

Наслідку удару по Константинівці
Наслідку удару по Константинівці
Реклама на dsnews.ua

Про це за результатами власного розслідування пише видання The New York Times, журналісти якого зібрали та проаналізували докази, включно з осколками ракет, супутниковими зображеннями, свідченнями очевидців і публікаціями в соціальних мережах, передає "ДС".

Трагедія стала наслідком несправності ракети протиповітряної оборони, випущеної з системи "Бук", йдеться в публікації. Як стверджують автори, ракета, яка впала на ринку в Костянтинівці о 14:04, за кілька хвилин до цього була випущена з позицій поблизу іншого контрольованого українською владою міста в Донецькій області – Дружківки.

"Журналісти Times, які відвідали це місце, побачили ознаки того, що воно нещодавно використовувалося військовими, включно з окопами, сміттєвими ямами та широкими гусеничними слідами, що відповідають великому військовому транспортному засобу. Ще один ключовий показник: сліди загоряння. Різноманітні ракети протиповітряної оборони наземного базування запускаються з задньої частини великого транспортного засобу та спалюють навколишню траву під час пострілу. Аналіз супутникових знімків до і після показує нові сліди підпалу навколо окопів у день удару, що, можливо, вказує на те, що це місце використовувалося для запуску ракет", – йдеться в статті Evidence Suggests Ukrainian Missile Caused Market Tragedy ("Докази свідчать, що українська ракета спричинила трагедію на ринку").

За даними журналістів, розміри пробоїн і фрагментів, знайдених на місці події, відповідають розміру та формі однієї зброї – ракеті 9M38, яку запускає зенітна установка "Бук". Відомо, що Україна використовує цю систему радянського зразка, як і Росія.

"Деякі отвори мають ширину менш як 10 міліметрів, а інші трохи більші. 9M38 містить суцільні металеві кубічні фрагменти двох різних розмірів: вісім міліметрів і 13 міліметрів у поперечнику… Двоє незалежних військових експертів зі знешкодження бомб, які побажали залишитися неназваними, дійшли такого ж висновку та заявили, що осколки та пошкодження на місці удару найбільше відповідають 9M38", – йдетьчя в статті.

Також автори посилаються на кількох свідків, які "або чули, або бачили, як українські сили стріляли ракетами "земля-повітря" з Дружківки в бік Костянтинівки під час удару на ринку".

"І докази, зібрані на ринку, показують, що ракета прилетіла з того боку", – роблять висновок журналісти The New York Times.

Нагадаємо, Українська влада стверджувала, що це російські війська обстріляли так званий "хитрий ринок" у Костянтинівці о 14:05 6 вересня. Він розташований у центральному районі: поруч ТЦ "Меркурій", парк, кілька шкіл, серед них і музична, міська податкова і пенсійний фонд, чимало багатоповерхівок. Саме в обід там найбільше покупців.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua