• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Про що казав Зеленський на виступі в ООН. Головне

Президент України Володимир Зеленський 25 вересня виступив у ході загальних дебатів Генеральної асамблеї ООН
Володимир Зеленський 25 вересня виступив у ході загальних дебатів Генеральної асамблеї ООН
Володимир Зеленський 25 вересня виступив у ході загальних дебатів Генеральної асамблеї ООН
Реклама на dsnews.ua
Виступ Президента України Володимира Зеленського на загальних дебатах 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. 25.09.2019

Виступ Президента України Володимира Зеленського на загальних дебатах 74-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Gepostet von Офіс Президента України am Mittwoch, 25. September 2019

Основну частину свого виступу Зеленський присвятив російської агресії в Україні.

"Я розповім вам одну історію. Історію людини, для якого бути почутим стало сенсом життя. Адже ця людина мала божественний голос. Його голос звучав у Карнегі-холі в Нью-Йорку, у соборі Нотр-Дам у Парижі, лондонському Ковент-Гардені. Кожен з вас міг би почути його, але є одна річ, яка не дасть це зробити. Ось вона. 12,7 мм які зупинили його життя. Це коштує всього 10 доларів. І, на жаль, зараз на нашій планеті це вартість людського життя. Таких куль мільйони. Ласкаво просимо в 21 століття, в епоху можливостей", - сказав Зеленський, продемонструвавши кулю.

"Людини, про яку я вам розповів, звати Василь Сліпак. Він українець. Він соліст паризької національної опери. Він загинув на Донбасі, захищаючи Україну від російської агресії", - додав президент.

Зеленський нагадав, що минуло вже п'ять років, як Росія анексувала Крим, а на Донеччині триває війна.

"Сьогодні, коли існують тисячі сторінок міжнародного права і сотні організацій, покликаних його захищати, наша, саме наша країна зі зброєю в руках, втрачаючи своїх громадян, відстоює власний суверенітет і територіальну цілісність. Більше 13 тисяч загиблих. 30 тисяч поранених. Півтора мільйони людей змушені покинути свої будинки. Щорічно ці жахливі цифри звучать тут з однією лише поправкою - щорічно ці цифри зростають", - уклав він.

При цьому глава української держави оголосив, що вважає своїм головним завданням завершення війни, повернення всіх українських окупованих територій і повернення світу. Однак Зеленський переконаний, що це не повинно статися ціною ссвободы або права України на власний вибір

"Завершення війни, повернення всіх українських окупованих територій і повернення світу - моє завдання. Але не ціною життя наших громадян, не ціною свободи або права України на власний вибір. Саме тому ми потребуємо світової підтримки", - сказав він.

"Я розумію, у всіх присутніх тут є власні державні турботи і чужі проблеми не повинні хвилювати вас більше, ніж власні. Я розумію, це життя. Але у світі, де ми зараз живемо, немає чужої війни. Ніхто з вас не може відчувати себе в безпеці, коли йде війна в Україні, коли йде війна в Європі. І фатальним може стати думка, що вас це все не стосується чи вас це не торкнеться", - додав глава української держави.

"Будь-яка війна сьогодні - в Україні, Сирії, Лівії, Ємені або будь-якому іншому куточку планети, незалежно від кількості її жертв - це найбільша загроза всієї цивілізації. Тому що в 2019 році людина розумна, Homo sapiens, досі вирішує конфлікти, вбиваючи собі подібних, - також зазначив він.

При цьому Зеленський нагадав, що Україна відмовилася від ядерного потенціалу.

"Тому що нам здавалося, що ми будуємо новий світ, в якому для того, щоб тебе почули, не потрібно мати ядерну зброю. Але в цьому новому світі наша держава втратила частину своїх територій і майже щодня втрачає своїх громадян", - підкреслив він.

"Ми не ставимо під сумнів авторитет міжнародних організацій, зокрема ООН, але треба визнати, що механізм недосконалий. Він починає давати збій і потребує оновлення. Організація об'єднаних націй, будемо відверті, об'єднані нації? А якщо й так, що їх об'єднує? Лиха, катастрофи, війни", - зауважив Зеленський.

За його словами, з цією найвищою в світі трибуни завжди чути заклики до справедливих змін, праведні обіцянки, проголошення нових ініціатив, однак "прийшов час зробити так, щоб вони завжди підкріплювалися реальними справами".

"Оскільки в сучасному світі, де людське життя коштує $10, слова давно вже знецінені", - зазначив президент.

"Скажу чесно. Мені дуже б хотілося, щоб цю промову колись назвали "15 хвилин, що змінили світ". Але я розумію, що змінити все те, що існує за 15 хвилин неможливо, а поведінкові теорії говорять, що війна є невід'ємною частиною людської сутності. Але світ змінюється, і людина змінюється разом з ним. І якщо коли-то ми навчилися писати, винайшли математику, винайшли колесо і пеніцилін, підкорили космос, значить, у людства ще є час", - зазначив він.

За словами Зеленського, люди "повинні генерувати нові смисли і боротися за нову реальність, де агресія, гнів і ненависть будуть атрофированным почуттями".

    Реклама на dsnews.ua