• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ОБСЄ на тлі самовара: засідання однієї з підгруп "Мінська" знову зірвалося

Засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи, в якій вперше брала участь новий модератор від ОБСЄ, колишній посол Франції в Росії Сільвія Берманн, було зірвано

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив член укракінской делегації в ТКГ Сергій Гармаш, передає "ДС".

"Сьогодні в політичній робгрупі ТКГ відбувся, так би мовити, дебют нового модератора від ОБСЄ Сільвії Берманн. Було підленько з боку представника Росії Дмитрієвського, користуючись недосвідченістю людини, спровокувати її на оголошення неформальної консультації — формальним засіданням", — зазначив Гармаш.

За його словами, в офіційних засіданнях українська делегація бере участь в повному складі з представниками окупованого Донбасу. У звʼязку з оголошенням засідання офіційним представники ОРДЛО в українській делегації Сергій Гармаш і Денис Казанський вирішили взяти участь в засіданні.

"Після недовгого замішання, в Донецьку все-таки вирішили зірвати діалог, який розпочався, і витягли, так би мовити, в студію Майю Пирогову, засуджену українським судом за терористичну діяльність. Ми, як і попереджали, в такому випадку були змушені вийти з віртуальної "кімнати переговорів". Згодом вийшли і всі інші. Пані Берманн опинилася в незручній ситуації: одна, на тлі самовара", — зазначив член ТКГ.

Гармаш також додав, що новий модератор має намір дотримуватися лінії свого попередника, яка полягала у відмові від перевірки учасників переговорів і завела роботу в глухий кут. За його словами, в Мінських угодах зазначено, що робочі групи "відображають склад ТКГ", а на сьогоднішній день "люди з Донецька і Луганська" офіційно не представляють нікого з членів ТКГ.

"По суті, "цей шлях" означає, що в процесі так і не зʼявиться інша сторона конфлікту: Росія буде заявляти, що вона посередник, а її маріонетки з Луганська і Донецька будуть продовжувати самопроголошувати себе "сторонами конфлікту", не маючи при цьому жодної субʼєктності. Ну а якщо немає другої сторони, то і конструктивний діалог неможливий… Завтра ТКГ. Очікується оголошення ще однієї кадрової ротації, більш високого рівня", — резюмував Гармаш.

Як повідомляла "ДС", раніше роботу в ТКГ завершили посли Тоні Фріш і Пʼєр Морель, які брали участь в переговорах 6 і 7 років в гуманітарній та політичній підгрупах відповідно.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua