• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Навчання дітей у школах за кордоном: МОН обіцяє зарахувати результати в Україні

Міністерство освіти та науки затвердило рекомендації щодо шкільного навчання в умовах воєнного стану

Школа
МОН затвердило рекомендації щодо шкільного навчання в умовах воєнного стану
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий, передає "ДС".

Він зазначив, що зарахування до шкіл після повернення в Україну здійснюється за заявою одного з батьків, опікунів чи законних представників. Дитину зараховують до тієї ж школи, де вона навчалася раніше, або до іншої (обирають батьки).

МОН також рекомендує закладам освіти враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл під час зарахування до української (за предметами, що дублюються в програмі). Для цього потрібна довідка зі школи, де дитина навчалася.

За предметами українського компонента (українська мова, література, історія України) можна пройти оцінювання та отримати річну оцінку.

Також дитина проходить оцінювання, якщо не має довідки із закордонної школи. Для 5-8 та 10-го класів таке оцінювання може проводитися навіть у форматі 2-бальної шкали (склав – не склав).

Свідоцтво про здобуття освіти видають дітям, які перебувають за кордоном та навчаються в українських школах онлайн. У разі завершення очного навчання в закладі освіти за кордоном відповідні документи про здобуття освіти визнаються в Україні.

"Наше завдання – зробити все, аби діти продовжували здобуття освіти й водночас не були перевантажені, а також не втрачали зв’язок з Україною", — підсумував Лісовий.

Як писала "ДС", Оксен Лісовий заявляв, що важливо якомога швидше повернути учнів до шкіл, де це дозволяє безпекова ситуація, бо онлайн-навчання не сприяє соціалізації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua