• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Офіс генпрокурора вирішив розсекретити матеріали по Іловайському котлу

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що Офіс генпрокурора України вирішив розсекретити матеріали по справі про Иловайскую трагедію на Донбасі

Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова / gp.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це вона написала у Facebook за результатами першої зустрічі з родичами військовослужбовців, загиблих, полонених і зниклих під час Іловайських подій, передає "ДС".

За словами генпрокурора, наближається 7-я річниця Іловайської трагедії. Сімʼї загиблих у котлі всі ці роки очікують справедливості.

"Ідея цієї зустрічі — не тільки подивитися один одному в очі, а й поінформувати, що ми на даному етапі робимо у розслідуванні тих подій. Долучились до розмови представники Служби безпеки України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил, Міністерства у справах ветеранів України, Верховної Ради України та Офісу Президента. Такі зустрічі із рідними і їх об’єднаннями щодо Іловайських подій відбуватимуться систематично, а коло їх учасників з боку державних інституцій розширюватиметься, щоби можна було комплексно і оперативно вирішувати всі нагальні питання не тільки кримінально-правові, а і соціальні", — повідомила Венедіктова.

За її словами, розслідування Іловайських подій триває по двох напрямах: організація вторгнення з боку РФ та віроломне вбивство українських військових, а також перевірка обставин можливого недбалого ставлення до військової служби військовими службовими особами з числа керівництва Антитерористичною операцією.

Під час слідства допитано понад 900 потерпілих і свідків, вилучено, оглянуто та досліджено понад 1600 бойових документів. Обсяг матеріалів кримінального провадження — понад 300 томів, з яких понад 70 із грифом обмеженого доступу, зауважила генпрокурор.

"Нами прийнято рішення про необхідність розсекречення матеріалів кримінального провадження щодо організації та проведення бойових дій в районі міста Іловайська. Службою безпеки України вже скеровано відповідні клопотання про розсекречення документів до Генерального штабу ЗС України та інших органів для прийняття відповідних рішень. Також наразі ми працюємо над удосконаленням офіційного вебсайту Офісу генерального прокурора та маємо намір розмістити на ньому відповідний розділ, присвячений Іловайським подіям, де кожен зможе в будь-який час отримати інформацію про хід та результати слідства, а також ознайомитися із фотокопіями розсекречених матеріалів. Суспільство має знати правду", — заявила Венедіктова.

Вона нагадала, що на сьогодні у провадженні повідомлено про підозру першому заступнику начальника генерального штабу ЗС РФ та колишньому начальнику головного управління генерального штабу ЗС РФ, який наразі є заступником міністра оборони РФ. Крім того, цього тижня до кримінальної відповідальності притягнуто ще двох російських генералів, яким повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, веденні агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

За словами Венедіктової, начальник «Департаменту війни» Офісу генпрокурора Юрій Рудь повідомив, що наразі у провадженні проведено 2 комісійні військові судові експертизи, до виконання яких залучено більше 20 провідних військових фахівців та експертів, а також понад 500 судово-медичних експертиз.

Також у зв’язку із необхідністю з’ясування детальних питань щодо відповідності керівним документам дій військових службових осіб під час планування і безпосереднього виходу з оточення підрозділів сил АТО і добровольчих батальйонів, а також інших питань призначено додаткову судову військову експертизу, яка наразі виконується.

Робота триває як на національному, так і на міжнародному рівнях. Матеріали про вчинення військових злочинів передані також до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, додала Венедіктова.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua