• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Офіс президента вирішив ігнорувати скандальну статтю Медведєва про Зеленского-"есесівця"

Україна у відносинах з Росією враховує тільки офіційну позицію президента Володимира Путіна, а не думки аутсайдерів, які не мають ніякої цінності

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи появу в російських ЗМІ статті експрезидента РФ Дмитра Медведєва під назвою "Чому безглузді контакти з нинішнім українським керівництвом", повідомляє "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Подоляк зазначив, що Медведєв, який "випав з актуальної політичної повістки", "не запрошувався до розмови про організацію переговорів між президентами України та Росії" і що до колишнього президента РФ з іронією ставляться навіть в російських ЗМІ.

Також він припустив дві версії, чому текст Медведєва був опублікований сьогодні.

"По-перше, Медведєв такий образливою тональністю міг спробувати показати старшим товаришам, що він ще чогось вартий. Це якщо рішення про написання такого тексту було його власним. Що сумнівно, розуміючи та приймаючи той факт, що сам Медведєв давно не виявляв ніякої виразної активності. Інша версія — оскільки особливої репутаційної цінності Медведєв вже не має, рішення вкласти в його уста відкриті образи та настільки брутальну брехню може відображати той факт, що Медведєвим як слабкою фігурою, про яку ніхто не буде шкодувати, просто скористалися, щоб заявити різку шантажистську позицію", — заявив Подоляк.

На думку Подоляка, якщо правдива друга версія, "це відображає досить нервовий стан російського керівництва, яке просто не знає, як вивести з глухого кута відносини між Росією і цивілізованим світом".

За його словами, "текст за підписом Медведєва витриманий в такому стилі та в такий лексиці, що нагадує класичні пропагандистські тексти в радянських газетах 1930-х років".

Подоляк наголосив, що "якщо від імені держави допускається подібна стилістика, то справи кепські", а "якщо подібний текст публікується ще й в день початку візиту в Москву заступник держсекретаря США Вікторії Нуланд, який ретельно готувався, то явно хтось намагається не тільки зберегти, але і посилити курс на конфронтацію".

"У будь-якому випадку, українська сторона звертає увагу тільки на позицію чинного президента Росії. Що звучить в його оточенні — це питання другорядне, як мінімум. Головне питання — яку позицію займає сам пан Путін. Адже від його імені офіційно звучали інші формулювання, і необхідність переговорів між Україною і Росією підтверджувалася. З української сторони необхідні кроки зроблені. Якщо ж в Росії хочуть обговорити в тому числі й ідентичність України, чому приділено велику увагу в тексті Медведєва, то виходити необхідно з наступного. Ідентичність українців та України, як країни, точно відрізняється від того, що було складено з цього приводу в рамках сконструйованої історії СРСР або короткого курсу історії КПРС. Цінності України відрізняються від того, що містилося про них в минулому. Потрібно прийняти та поважати цей факт", — уклав Подоляк.

Як повідомляла "ДС", 11 листопада російським виданням "Комерсант" була опублікована стаття Дмитра Медведєва під назвою "Чому безглузді контакти з нинішнім українським керівництвом". В цілому вона була присвячена тому, що Росія не буде вести переговори з нинішнім керівництвом України та чекатиме нового президента.

При цьому Медведєв опустився до прямих образ, порівнюючи Володимира Зеленського з "євреєм на службі в СС", називаючи Україну "васалом", її закони "ублюдочноми", а "Кримську платформу", призначену для деокупації захопленого Росією півострова — "дебільною".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua