• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Окупанти на Донбасі утримують близько 300 заручників, — Арестович

Наразі на окупованій частині Донецької та Луганської областей окупаційні сили утримують у заручниках до 300 людей. Однак точного числа невідомо

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив спікер Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, радник з інформаційної політики голови української делегації у ТКГ Олексій Арестович, передає "ДС".

"Гуманітарна група постійно розмовляє на цю тему. Поки перспективи марні. Тому що також прив’язується до політичних питань. Поки нікого не можемо… Ми постійно пропонуємо, надаємо щомісяця наші списки.

Є частина людей, які утримуються в їх (незаконних збройних угруповань – ред.) там "пенітенціарній системі", є такі, які утримуються в таких тюрмах, як "Ізоляція". Тобто фактично в нелегальній тюрмі. Ті хоч якусь подобу мають. Вони також нелегітимні, нелегальні, але мають подобу сталого виправного закладу. А це ж просто катівня – "Ізоляція".

Там треба все уточнювати. 260-240 осіб, як кажуть, за різними даними, як рахувати. Є і інші цифри. Тобто це ще те, як їх встановлювати. Є частина осіб і дуже велика, яка була захоплена на Донбасі, а зараз ми підозрюємо, що вони знаходяться в Російській Федерації. Тобто це складна ситуація", — сказав Арестович.

За його словами, гуманітарна підгрупа в ТКГ обговорює тему звільнення полонених, але наразі про новий обмін не йдеться.

Спікер уточнив, що йдеться про близько 300 людей, утримуваних у різних локаціях.

При цьому точна цифра утримуваних бойовиками людей, за словами представника ТКГ, невідома.

Нагадаємо, на початку березня Арестович пояснював, чому Росія затягує процес обміну полонених на Донбасі: таким чином вона намагається примусити Україну до прямих перемовин з так званими "ДНР" та "ЛНР".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua