• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Окупанти провели в Криму 20 військових навчань за півроку

У перші 6 місяців поточного року в окупованому Криму було проведено загалом 20 військових навчань

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв в ефірі телеканалу "Дім".

"За нашими підрахунками (я не претендую на те, що вони ідеальні, можливо, ми щось упустили) за звітний період російська влада 20 разів проводила військові навчання на території окупованого півострова за участю 23 850 військовослужбовців і понад 1 900 одиниць бойової спеціальної техніки. Можливо, техніки було більше, можливо, людей було більше. Але у звіті відбито те, що вдалося зафіксувати нам, ми спираємося на свої джерела", — повідомив Барієв.

Він підкреслив, що мілітаризацію потрібно повʼязувати з ситуацією і з правами корінних народів.

"Згідно Декларації про права корінних народів, наявність збройних контингентів або військових контингентів на території, де проживають корінні народи, повинні передусім узгоджуватися з корінними народами, з їхнім представницьким органом. Але насправді у нас окупанти не тільки не погоджують, але ще й забороняють представницький орган — Меджліс кримськотатарського народу", — продовжив глава кримськотатарського ресурсного центру.

Барієв зазначив, що інформацію про порушення в Криму потрібно доносити до всіх міжнародних майданчиків, до політикумів різних країн. Особливо з урахуванням того, що політичний істеблішмент в країнах час від часу оновлюється.

"Нам потрібно про це системно говорити. Нам потрібно інформувати наших партнерів і політиків цих країн. Бо оновлюються парламенти тих чи інших країн, зʼявляються нові політики. Ці нові політики не завжди володіють повною інформацією. Тому ми повинні системно демонструвати, показувати інформацію в динаміці, що порушення прав людини не зменшуються, а навпаки — зʼявляються нові тенденції, нові підходи", — резюмував він.

Як повідомляла "ДС", окупаційна "влада" Криму збирається залучити організаторів "блокади" півострова до кримінальної відповідальності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua