• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Окупанти спотворюють статистику народжуваності і смертності, — Малюська

Реклама на dsnews.ua

Окупанти українських територій фальсифікують статистику народжуваності і смертності на захоплених територіях

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

За його словами, українська сторона не може встановити точні статистичні дані.

"Наприклад, реєструють смерть, щоб переоформити нерухомість неправомірно, або народження з тим, щоб отримати допомогу. У нас немає можливості детально і з надійністю перевірити документи, які подаються на реєстрацію і відповідні процеси пройти. Відповідно, ми виявили досить велику кількість сфальсифікованих даних. У нас зараз навіть є бюрократична проблема. Ми розуміємо, які дані є неправдивими. Але для того, щоб їх прибрати з реєстру, потрібне рішення суду. Для рішення суду потрібно подати позови. Для подання позовів потрібно сплатити мито. При чому мова йде про кілька мільйонів. А в нас таких грошей у бюджеті зараз поки що не заплановано", — розповів міністр.

Малюська висловив надію, що такий "бюрократичний аспект" з часом виправиться.

"Просто я до того, що насправді у нас вже є труднощі з тим, щоб проводити належним чином реєстраційні дії щодо жителів окупованої території", — визнав він.

Як повідомляла "ДС", в окупованій частині Донецької області почався масштабний спалах коронавірусної інфекції після концерту російського співака Григорія Лепса, на який прийшли, за даними організаторів, понад 70 тисяч осіб.

    Реклама на dsnews.ua