• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

ООН просить у світу $4,2 млрд на гуманітарні потреби України

Організація Об’єднаних Націй та партнери представили План гуманітарного реагування по Україні на 2024 рік, згудно з яким нашій державі необхідно надати допомогу у розмірі $4,2 млрд 

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, передає "ДС".

План має на меті допомогти 8,5 мільйонам громадян в Україні. Для цього ООН та партнери просять у донорів $3,1 млрд. Цим питанням займається Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA).

Крім того, Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) координує Регіональний план реагування щодо ще 2,3 мільйона українців, які тимчасово віїхали з України. Для цього потрібно $1,1 млрд.

Загалом План ООН передбачає підтримку близько 10,8 мільйона українців в Україні та Європі.

"Сотні тисяч дітей живуть у громадах біля лінії фронту, зазнаючи травм, і позбавлені можливості задовольняти свої основні потреби. Вже з огляду лише на це ми маємо зробити все можливе, щоб надати Україні більше гуманітарної допомоги", – сказав заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс.

"Приймаючі країни продовжують надавати захист і залучати шукачів притулку до життя громад, але багато з них все ще потребують допомоги. Вони не повинні відчувати тиску щодо необхідності повернутися через те, що не можуть звести кінці з кінцями за кордоном. Усім шукачам притулку необхідно допомогти та надати їм можливість використовувати й розвивати свої здібності, щоб підготувати їх до можливого добровільного повернення, коли цьому сприятиме ситуація", – зазначив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Як повідомляла "ДС", ЮНІСЕФ та Управління верховного комісару ООН у справах біженців закрила всі "Бликитні точки" (Blue Dot Hubs) в Польщі, які надавали допомогу українськім біженцям.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua