• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

ЮНІСЕФ закриє свої "точки" для українців в Польщі

ЮНІСЕФ та Управління верховного комісару ООН у справах біженців до 31 грудня закриють всі "Бликитні точки" (Blue Dot Hubs) в Польщі, які надавали допомогу українськім біженцям

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє ЮНІСЕФ, передає "ДС".

"Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) спільно оголошують про поетапне закриття центрів "Блакитна точка" у Польщі — безпечних просторів, які надають необхідну підтримку жінкам та дітям з моменту повномасштабного вторгнення в Україну. Блакитні точки завершать свою діяльність до 31 грудня 2023 року. Цей решення є результатом еволюції потреб біженців і прагнення створити більш стійкі механізми підтримки", — йдеться в повідомленні.

"Блакитні точки" були відкриті в Польщі в березні 2022 року в транзитних зонах, де біженці найбільше потребують допомоги, включаючи пункти перетину кордону, залізничні вокзали, пункти зарахування соціальних виплат та центри розміщення біженців. Кожен третій українець, який перетнув українсько-польський кордон, отримував підтримку в "Блакитній точці". 

З березня 2022 року майже 950 000 послуг було надано українцям у центрах підтримки "Блакитна точка". Це включає послуги у сфері психічного здоров'я та психосоціальну підтримку, використання простору, дружнього до дітей, перенаправлення до органів захисту дітей, а також надання інформації про охорону здоров'я, освіту, житло та транспорт.  

Як повідомляла "ДС", Євросоюз продовжив дію тимчасового захисту для біженців з України ще на один рік – до 4 березня 2025 року.

Кількість українських біженців, які мають статус тимчасового захисту у країнах ЄС, становить 4,24 млн осіб.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua