• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Оператор ГТС України" подав заявку на участь в сертифікації "Північного потоку-2"

"Оператор ГТС України" подав заявку до німецького енергетичного регулятора щодо участі у сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2". Компанія вважає, що газопровід руйнує європейську енергетичну архітектуру та загрожує безпеці Європи

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві глави компанії Сергія Макогона, передає "ДС".

"Введення в експлуатацію "Північного потоку-2" лише посилить домінуючу позицію "Газпрому", але аж ніяк не сприятиме диверсифікації маршрутів постачання. Обидва "Північні потоки" є надлишковими потужностями, мета яких — витіснити з енергоринку потужнішу українську ГТС, як альтернативний маршрут постачання газу до Європи", — наголосив він.

Макогон зазначив, що створити конкурентоздатний ринок газу у Європі та захистити від тиску з боку Росії можуть лише рівні права та правила для всіх учасників газового ринку.

"Ми вважаємо за необхідне поінформувати наших стратегічних партнерів про всі ризики та загрози у разі запуску "Північного потоку-2", — пояснив глава оператора.

Нагадаємо, Росія вважає, що в питанні запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2" останнє слово буде за Німеччиною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua