• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Відкритим вторгненням в Україну Росія завдасть удар по всій Європі, — Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявив, що можливо відкрите вторгнення Росії в Україну поставить під удар кожну країну Європи

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив в інтерв’ю італійській газеті La Repubblica, переклад якого опубліковано на сайті глави держави, передає "ДС".

"Жодного страху зараз бути не може, адже будь-яке намагання розширити агресію проти України означатиме удар по безпеці всієї Європи. Це відчує кожна країна континенту. Ми готові до будь-яких варіантів розвитку подій – все ж враховуйте, що війна проти нас триває з 2014 року", — сказав президент України.

Зеленський нагадав, що на Донбасі триває жорстока війна із застосуванням безпілотників, артилерії, бронетехніки, мін.

"Тільки за останні три місяці ми втратили близько 30 військових, гинуть і мирні мешканці Донбасу", — заявив глава держави.

За словами Зеленського, на східному кордоні і в тимчасово окупованому Криму Росія розмістила близько 80 тис. військових, до яких слід додати ще 30 тис. проросійських бойовиків та офіційних військових РФ на Донбасі.

"Точно не в інтересах Європи, щоб такий військовий потенціал могли використати за прямим призначенням, як цього бажатиме Москва. Розширення війни може принести тільки нові страждання та проблеми всім, і ніхто не отримає від того користі", — наголосив президент України.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Захід не повинен повторювати помилки 2014 року, коли він не займав чітку позицію в конфлікті між Росією та Україною.

Як заявила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін у пʼятницю, 16 квітня, Сполучені Штати Америки готові збільшити кількість своїх військових на території України на тлі стягування російських військ до її кордонів.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua