• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Скасування інспекції в Шумах: Україна ініціює термінове засідання ТКГ

Реклама на dsnews.ua

Після скасування інспекції в Шумах (Донецька область) українська делегація в Тристоронній контактній групі ініціювала термінове засідання підгрупи з питань безпеки

Відповідний лист представникам ОБСЄ направив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

У листі Кравчук пояснив, що спільна поїздка в Шуми скасована після того, як російська сторона висунула вимоги:

  • відвідування нових точок;
  • здійснення фото- і відеофіксації;
  • підписання спільного протоколу.

"Українська делегація в ТКГ вважає, що згадані вище вимоги грубо порушують досягнуті вчора домовленості", — зазначив Кравчук.

Він також додав, що з урахуванням нових вимог Росії українська сторона запропонувала перенести інспекцію до обговорення цієї надзвичайної ситуації в рамках позачергового засідання робочої підгрупи з питань безпеки. Її пропонується скликати в найкоротші терміни.

Як повідомляла "ДС", під час засідання ТКГ 9 вересня була досягнута домовленість про інспекції позицій ВСУ поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. Спочатку представники терористів "ДНР" підтвердили цю інформацію, а потім в Офісі президента заявили, що інспекцію позицій ВСУ буде здійснювати ОБСЄ в присутності "представників сторін". Позиція Банкової викликала хвилю громадського обурення.

Пізніше стало відомо, що інспекція скасована.

    Реклама на dsnews.ua