• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Відставка Смолія: у Зеленського заперечують тиск на голову НБУ

Реклама на dsnews.ua

Пріоритетом українського керівництва залишається забезпечення незалежності Національного банку

Про це сказано в повідомленні прес-служби Офісу президента у відповідь на заяву Якова Смолія про відставку з поста голови Нацбанку через політичний тиск, передає "ДС".

"Нашим безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Національного банку України, про що неодноразово наголошував президент України. Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професіоналізму", - підкреслюється в заяві.

У ОП зазначили, що Нацбанк спільно з урядом повинен продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики, що служитиме заставою для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності, а також сприятиме економічному зростанню і відновленню банківського кредитування.

"Наголошуємо, що дискусії щодо діяльності Національного банку України повинні базуватися виключно на засадах професіоналізму і повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може чинити негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність Національного банку України", - заявили в ОП.

Як повідомляла "ДС" раніше, сьогодні, 1 липня, глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку з посади за власним бажанням через політичний тиск.

Питання відставки Якова Смолія з посади голови НБУ буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції "Слуги народу".

У Правлінні НБУ заявили про недопустимість політичного тиску на діяльність регулятора.

    Реклама на dsnews.ua