• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Відставка Смолія: у Зеленського заперечують тиск на голову НБУ

Реклама на dsnews.ua
Пріоритетом українського керівництва залишається забезпечення незалежності Національного банку

Про це сказано в повідомленні прес-служби Офісу президента у відповідь на заяву Якова Смолія про відставку з поста голови Нацбанку з-за політичного тиску, передає "ДС".

"Нашим безумовним пріоритетом залишається забезпечення незалежності Національного банку України, про що неодноразово наголошував президент України. Правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професіоналізму", - підкреслюється в заяві.

У ВП відзначили, що Нацбанк спільно з урядом повинні продовжувати реалізацію виваженої монетарної та фіскальної політики, що буде служити заставою для забезпечення макроекономічної та фінансової стабільності, а також сприятиме економічному зростанню і відновленню банківського кредитування.

"Наголошуємо, що дискусії щодо діяльності Національного банку України повинні базуватися виключно на засадах професіоналізму і повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яка може чинити негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність Національного банку України", - заявили в ОП.

Як повідомляла "ДС", раніше сьогодні, 1 липня, глава Нацбанку Яків Смолій написав заяву про відставку із займаної посади за власним бажанням із-за політичного тиску.

Питання відставки Якова Смолія з посади голови НБУ буде розглядатися на засіданнях профільного комітету Верховної Ради і фракції "Слуга народу".

В Правлінні НБУ заявили про недопстимости політичного тиску на впливу на діяльність регулятора.

    Реклама на dsnews.ua