• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ПА ОБСЄ визнала російські війська на кордоні України загрозою для Європи

Парламентська асамблея ОБСЄ під час літньої сесії 6 липня прийняла термінову резолюцію про дестабілізуюче нарощування Росією військ на кордоні з Україною, в окупованому Криму, в Чорному та Азовському морях

Парламентська асамблея ОБСЄ
Парламентська асамблея ОБСЄ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства закордонних справ, передає "ДС".

Дана резолюція ініційована Постійною делегацією Верховної Ради в ПА ОБСЄ.

Згідно з резолюцією, нарощування російської військової присутності становить загрозу європейській безпеці.

ПА ОБСЄ закликала Росію припинити незаконну окупацію Криму, вивести свої війська, зброю, військову техніку, з окупованого півострова, припинити постійні кампанії призову. Крім того, Асамблея закликала Росію зняти всі обмеження свободи судноплавства в Чорному морі, Азовському морі і через Керченську протоку.

У МЗС України підкреслили, що прийняття резолюції "підтвердило єдність міжнародної спільноти в засудженні російської агресії проти України".

"Це важливий внесок у міжнародні зусилля з подолання кризи європейської безпеки, яку спричинила збройна агресія Росії проти України. Документ сприяє виконанню попередніх резолюцій Асамблеї та фіксує, що агресія Росії проти України грубо порушує основоположні принципи ОБСЄ", — заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Як повідомляла "ДС", 15 квітня Росія оголосила про закриття до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і судів інших країн. Своє рішення країна-агресор пояснила військовими навчаннями.

20 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що Росія нарощує бойові можливості військ Південного військового округу (ЮВО) "через спроби НАТО протидіяти нормалізації обстановки в низці країн Закавказзя та Близького Сходу".

22 квітня Шойгу прилетів до анексуваного Крим на активну фазу навчань, в якій брали участь понад 10 тис. військових, були залучені 1,2 тис. одиниць озброєння і військової техніки, в тому числі понад 40 бойових кораблів і 20 судів забезпечення Чорноморського флоту і Каспійської флотилії.

Незабаром Сергій Шойгу прийняв рішення завершити "заходи по перевірці в Південному та Західному військових округах".

Нагадаємо, 1 липня президент Росії Володимир Путін дозволив військовим і бійцям Росгвардіі блокувати прохід в Керченській протоці біля тимчасово окупованого Криму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua