• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Путін офіційно дозволив російським військам блокувати Керченську протоку

Президент Росії Володимир Путін дозволив військовим і бійцям Росгвардії блокувати прохід в Керченській протоці біля тимчасово окупованого Криму

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідний закон опублікували на офіційному порталі правової інформації РФ, передає "ДС".

У документі зазначено, що російські військові можуть блокувати "території та акваторії охоронюваних обʼєктів для припинення спроб незаконного проникнення".

У пояснювальній записці говориться, що під охороною Росгвардіі знаходяться в тому числі акваторії Керченської протоки та незаконно побудованого Росією моста через нього, а також акваторії російського енергомоста з анексованим півостровом.

Додамо, що внесені доповнення в закон "Про війська національної гвардії Росії" дозволяють проводити оточення даних акваторій при спробі як "незаконного перетину і проникнення" в дану акваторію, так і при спробі покинути її.

Закон, підписаний президентом Росії Володимиром Путіним
Закон, підписаний президентом Росії Володимиром Путіним

Нагадаємо, 15 квітня Росія оголосила про закриття до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і судів інших країн. Своє рішення країна-агресор пояснила військовими навчаннями.

Дії РФ Держдеп США оцінив як "чергову неспровоковану ескалацію поточної кампанії Москви, спрямовану на підрив і дестабілізацію України". При цьому в Держдепі вказують, що такий розвиток подій викликає особливе занепокоєння на тлі повідомлень про скупчення російських військ на кордоні України.

Заступник глави міністра закордонних справ Російської Федерації Сергій Рябков пообіцяв, що рух торгових судів через Керченську протоку не буде обмежений.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua